Filmi- ja meediablogi

Leviuudised: NÖFF

Elame ajahetkes, milles pikale veninud keeruline pandeemia olukord on asendunud maailmas järgmise ärevusttekitava situatsiooniga ja ka kogu Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFM) rahvusvaheline pere on mõtetes kõikide inimestega, keda praegu Euroopas toimuv mõjutab kõige enam. Omalt poolt saame me teha palju toetamaks, alustades sellest, et tarbime tänapäevases infoühiskonnas teadlikult meieni jõudvat informatsiooni, toetame abivajajaid nõu ja jõuga (sh. annetades või pakkudes vabatahtlikku abi), kuid oluline on meeles pidada, et seda tehes ei tohiks unustada ka enda vaimset heaolu.

vennad Eskod

Seda peamiselt selleks, et saaksime olla paremini abiks ka teistele. Peaasi.ee meeskond on toonud välja, et kuigi alati tasub olla valmis ka halbadeks stsenaariumiteks, siis, oluline on olla ühenduses oma lähedastega ning end tasub hoida rakkes muuhulgas ka harjumuspäraste rutiinide või igapäevategevustega: „teadlikult kasutada tehnikaid, mis meid rahustavad (näiteks minna loodusesse, jalutama, kuulata muusikat, teha lõõgastusharjutusi või sporti).“

Üheks selliseks tegevuseks võib olla ka võimalus lülituda hetkeks filmimaailma – ikka selleks, et tulla tagasi laiema silmaringiga ning tugevamana. Valguses ja varjusSelleks saame soovitada näiteks Raplas Naiste Ööde Filmifestivali (NÖFF) lühidokumentaalfilmide seanssi 12. märtsil algusega kell 16.00, kus on esindatud nelja naisrežissööri tööd, kaks neist veel õpivad meil ning kaks on meie tublid vilistlased. Näitamisele tulevad “Lumi ja Leenu” (rež. Mirjam Matiisen, 2022), “Hingele” (rež. Katariina Aule, 2021), “Kuulaja” (rež. Kristiina Iilane, 2021) ning "Valguseks/valguseni/valgusena" (rež. Nora Särak 2015).

Facebooki üritus

Põhjust on välja tuua ka meie üliõpilaste Raul ja Romet Esko lühifilm "Välguga löödud” (2020), mis pälvis veebruaris Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali grand prix, kuid lisaks ka kõige originaalsema idee ning tehnilise lahenduse eriauhinna, saavutades tudengikategooria arvestuses teise koha. talent silver õunTudengifilmide arvestuses tõi esikoha BFMi filmikunsti eriala tudengifilm “TALENT” (rež. Silver Õun, 2021), mille kohta žüriiliige Piret Tibbo-Hudgins märkis ära, et tegemist on filmiga, millel on erakordselt selge režissöörivisioon, mis seejuures pakub stiilset vastandust päris elu ja elu nautlemise vahel.
2004. aastal alguse saanud Rakvere Gümnaasiumi filmifestival on Eesti suurim noortelt noortele korraldatav üleriigiline amatöörlühifilmifestival, mis on noortele suurepärane motivaator filmindusega tegelemiseks, väärt väljund oma loomingu tutvustamiseks ning heaks hüppelauaks Eesti filmimaastikul.