Edulugu

"Ajasillad" võitis tänavuse Balti Assamblee kunstipreemia

Eesti, Läti ja Leedu koostöös valminud dokumentaalfilm „Ajasillad“ võitis Balti Assamblee kunstipreemia. Filmi Eesti-poolne tootja on BFMi dotsent Riho Västrik.

"Ajasillad"

Audrius Stonyse (Leedu) ja Kristīne Briede (Läti) „Ajasillad” viib vaataja Hruštšovi sulaga alanud aega, näidates tolleaegset maailma klassikaks kujunenud dokumentaalfilmide abil. „Ajasillad” on meditatiivne rännak läbi selle põlvkonna loodud filmimaailmade ja taaskohtumine meistritega. Eesti osa vaadeldakse Andres Söödi ja Mark Soosaare loomingu kaudu.

Film on valminud Leedu, Läti ja Eesti koostöös ning Eesti-poolne tootja on Riho Västrik stuudiost Vesilind, operaator Joosep Matjus

Karlovy Vary filmifestivalil esilinastunud „Ajasillad“ pälvis A-kategooriasse kuuluval Shanghai filmifestivalil võidu. Nüüd on filmi eduloos järgmine etapp: 2020. aastal andis Balti Assamblee filmile kunstipreemia. 

Balti Assamblee president ja Eesti delegatsiooni esimees Aadu Must ütles, et Balti Assamblee preemiate andmine igal aastal annab suurepärase võimaluse hinnata ja tuua esile parimaid saavutusi kirjanduse, kunsti ning teaduse vallas kolmes Balti riigis. „Dokumentaalfilm „Ajasillad“ on parim näide kolme riigi tihedast ja väga viljakast koostööst,“ sõnas Must.

Balti Assamblee annab kirjandus-, kunsti- ja teadusauhindu välja alates 1994. aastast, hinnates kõige väljapaistvamaid saavutusi mainitud valdkondades, eesmärgiga soodustada nende arengut Balti riikides. Luues võimalusi üksteise saavutuste tundmaõppimiseks, kinnitades regiooni riikide vastastikust huvi rahvusliku identiteedi hoidmise ja säilitamise vastu ning toetades väljapaistvaid saavutusi kirjanduse, kunsti ja teaduse vallas tugevdatakse seeläbi Balti riikide koostööd ja virgutatakse inimestes huvi tutvuda Balti rahvaste intellektuaalsete väärtuste ja keeltega.