Edulugu

BFMi värske vilistlane Mihkel Oksmann tõi Hiiumaa elukunstnikud võidukalt avalikkuse ette

BFMi Dokumentaalfilmi eriala kevadel lõpetanud Mihkel Oksmanni lõpufilm „Soonlepa saladus“ kuulutati prestiižsel Ji.hlava festivalil parimaks Kesk- ja Ida-Euroopa tudengifilmiks kategoorias Between the Seas Student Film Competition. Tšehhis Jihlava linnas toimuva 22. Ji.hlava rahvusvahelise dokumentaalfilmifestivali seitsme võistluskategooria võitjad kuulutati välja eile aset leidnud auhinnatseremoonial.

Mihkel Oksmann auhinnaga
Mihkel Oksmann Ji.hlava ahinnatseremoonial

Film räägib loo Hiiumaal asuva Soonlepa küla kolmest värvikast elanikust, kes vaatamata oma kõrgele eale ei ole unustanud elukunsti. Ühel päeval kaotab küla oma kolmanda jala, kui 79-aastane Aino teadmata ajaks haiglasse saadetakse, jättes küla viimased mehed omapäi. Žürii hindas „Soonlepa saladust“ kui vägagi originaalset, täpset ja väärikat portreefilmi.

„Võit saabus mulle suure üllatusena ja annab enesekindlust minna filmiga ka järgmistele festivalidele,“ tunnistab Mihkel Oksmann. „Tänan kõiki, kes filmi sündi on panustanud.“

„Mul on väga hea meel, et rahvusvaheline žürii mõistis Mihkli filmis peituvat sooja inimlikkust samuti nagu meie oma lõputööde komisjon“, ütleb BFMi dokumentaalfilmi magistriprogrammi kuraator Riho Västrik. „Mihkel tegi kaheaastase magistrikursuse käigus neli lühifilmi, kolm neist filmis ta Hiiumaal. Kuuldavasti on noormehel terve märkmik täis uusi Hiiumaa-teemasid. Ootan huviga, sest Eesti pole ainult Tallinn.“

Ji.hlava rahvusvaheline dokumentaalfilmifestival on kasvanud välja 1997. aastal keskkooliõpilaste ideest korraldada filmifestival. Aastatega on see kujunenud üheks Kesk- ja Ida-Euroopa suurimaks dokumentaalfilmifestivaliks.