Teade

ICSI23 konverents: Esimene päev

Teisipäeval, 24. oktoobril 2023 algas Euroopa Kommunikatsiooniuuringute Assotsiatsiooni (ECREA) Inimestevahelise Kommunikatsiooni ja Sotsiaalse Interaktsiooni sektsiooni seitsmes kohtumine pealkirjaga "Looking forward!" (Vaadates edasi!) ehk ICSI23 konverents. Alustati töötoaga, mis oli suunatud varajases karjääris olevatele doktorikandidaatidele.

Doktorandid ja nende neli mentorit

Töötuba oli suurepärane võimalus noorteadlastel arendada enda erialast suhtlusvõrgustikku ja õppida kogenud uurijatelt inimestevahelise kommunikatsiooni ja sotsiaalse interaktsiooni valdkonna teemadel. Lisaks arutati erinevaid karjäärivõimalusi pärast doktoritöö kaitsmist.

Euroopa Kommunikatsiooniuuringute Assotsiatsiooni (ECREA) Inimestevahelise Kommunikatsiooni ja Sotsiaalse Interaktsiooni sektsiooni esimees, professor Leena Mikkola alustas konverentsi järgnevate avasõnadega: “Tänane töötuba on suurepärane võimalus toetada ja kaasata tulevasi teadlaseid. See annab doktorantidele väärtuslikke juhiseid ja teadmisi doktoriõpingute lõpetamisel."

ICSI23 konverentsi esimees, professor Anastassia Zabrodskaja lisas, et doktorandid toovad endaga sageli kaasa uusi ja innovatiivseid vaatenurki. Nende värske pilk võib seada kahtluse alla traditsioonilise tarkuse ja seeläbi jõuda läbimurdeliste avastusteni. Noorteadlased on kursis uusimate kommunikatsioonitehnoloogiate ja platvormidega, mis võimaldab neil uurida ja kohanduda kiiresti muutuvate trendidega ja vahenditega tänapäevasel digitaalajastul. Tänastest noortest sirguvad järgmise põlvkonna liidrid inimestevahelise kommunikatsiooni ja sotsiaalse interaktsiooni valdkonnas.

Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks rõhutas enda tervituskõnes, et diskussioonid erinevate doktorikraadile järgnevate karjäärivõimaluste üle on samuti olulised, kuna need võivad aidata doktoriõpinguid tegevaid üliõpilasi ja hiljuti lõpetanuid uurida erinevaid karjääriradasid ning teha teadlikumaid otsuseid oma kutsealase tuleviku osas. See võib hõlmata erinevaid võimalusi, nagu näiteks akadeemiline suund, tööstus, valitsus, mittetulundusühingud või muud asjakohased sektorid, pakkudes põhjalikku vaatenurka potentsiaalsetele karjäärivalikutele (edastatud osalejatele professor Zabrodskaja poolt).

Päeva jooksul osalesid noored akadeemikud mentorite juhendamisel koostöösessioonides, kus arutati nende praegu koostatavaid artiklite käsikirju, nende doktoritööde laiendatud resümeesid või üksikasjalikke uurimisplaanide/doktoritöö ettepanekuid.

ICSI23 konverentsi programm

Avafotol: doktorandid ja nende neli mentorit: professor Leena Mikkola (Tampere Ülikool), Dr. Kristina Scharp, dotsent (Rutgersi Ülikool, New Jersey, Ameerika Ühendriigid), Dr. Rudi Palmieri, vanemõppejõud Strateegilise Kommunikatsiooni erialal (Liverpooli Ülikool, Ühendkuningriigid) ja professor Anastassia Zabrodskaja (Tallinna Ülikool, Eesti)

Lisateabe saamiseks võtke julgelt ühendust dr Anastassia Zabrodskajaga. Ta on kultuuridevahelise kommunikatsiooni professor, kommunikatsioonijuhtimise magistrikava kuraator ning European Masters in Intercultural Communication (EMICC) magistriprogrammi tegevjuht. Temaga saate ühendust võtta aadressil anastassia.zabrodskaja@tlu.ee.