Mait Agu stipendiumi üleandmine installatiivsel performance'il KLIENDIPÄEV

1. oktoobril, Mait Agu sünnipäeval kell 16 antakse traditsiooniliselt üle Mait Agu nimeline tantsustipendium. Seekord antakse stipendium üle Paljassaares (Laevastiku 3) varsti avatavas Naked Islandi töökodade kompleksis. Üleandmisele eelneb installatiivne performance KLIENDIPÄEV. Üritus on teostatud Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni Instituudi koreograafia- ja kunstitudengite koostöös ning Flo Kasearu ja Oksana Tralla eestvedamisel.

kliendipäev

Tänavuse Mait Agu nimelise tantsustipendiumi pälvivad kaks koreograafi Marta Jamsja ja Maido Saar.

Marta Jamsja on noor tantsulooja, kes lõpetas kevadel Tallinna Ülikooli, Balti Filmi, Meedia, Kunstide ja Kommunikatsiooni Instituudi koreograafia õppekava bakalaureuse Cum Laude ning on hetkel praktikal Lenka Vagnerova kompaniis Prahas. Marta on tegev tantsu elus laia ampluaaga, tegutseb nii rahvakultuuris kui kaasaegses tantsukunstis. Ta on esindanud TLÜ-d oma tantsufilmidega ka rahvusvahelistel tudengifestivalidel.

Maido Saar on endine Mait Agu õpilane. Tal on tegutsenud järjepidevalt ja pikaaegselt lava rahvatantsu loojana ja armastatud tantsu pedagoogina; tunnustatud tantsuõpetaja, tantsuseltsi Lee looja ja kunstiline juht. Ta oli XIX üldtantsupeo kunstiline juht ning 2007. aasta noorte tantsupeo "Lävel" idee autor ning pealavastaja.

2019. aastal antakse Mait Agu nimelist preemiat välja kahekümne esimest korda. Mait Agu nimeline stipendium loodi Tallinna Ülikooli koreograafia osakonnas 1999. aastal eesmärgiga toetada andekaid tudengeid ning tantsuloojaid. Stipendium antakse üliõpilasele, vilistlasele või loomingulisele kollektiivile, kes on eelmise õppeaasta jooksul silma paistnud loomingulise või teoreetilise tööga, olnud edukas ja aktiivne õppetöös ning võtnud osa erinevatest tantsualastest projektidest.

Mait Agu nimelise stipendiumi väljaandmist toetab Eesti

Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapital.