Sport ja kultuur

Tallinn Art Week BFMis: loomingulised lõputööd

Tallinn Art Weeki raames linastuvad 13.-15. juunil BFMi SuperNova kinos kolmel õhtul tudengifilmid. Tund enne filme kell 17.00 on Tallinna Ülikooli linnaku kolmes punktis võimalik tutvuda loominguliste lõputööde ning nende autoritega.

Tallinn Art Week BFMis
Tallinn Art Week BFMis

Telestuudios: Fotoinstallatsioon “Sisekosmos”

Autor: Maarit Mürk
Juhendaja: Eve Kiiler
Fotoinstallatsioon koosneb erinevatest kollaažidest ja helitaustast. Kollaažidel on eksponeeritud rännakutel jäädvustatud taimed, mis on projitseeritud üksteise peale värviliste varjudena. Vaatajale on see põnev visuaalne ja energeetiline kogemus.

BFM galerii: Fotoseeria “Kihid”

Autor: Kalli Pilov
Juhendaja: Orest Kormašov
Millist rolli mängime mõjutatavate olenditena iseenda identiteedi loomisel, küsib autor. Fotoseerial on kujutatud sümboolseid käsi, mis justkui modelleerivad inimest. Samas on need autori käed, mis viivad mõttele, et ehk kujundab inimene ennast siiski ise vastavalt
ümbritsevale keskkonnale.

BFM galerii: Fotoseeria: “Jälg ajakangal”

Autor: Tuuli Tohver
Juhendaja: Eve Kiiler
Eksponeeritud seeria sümboliseerib ängistust, mis tekib aja kulgemisega seotusest…Kui me suudame end ajakanga sees nähatavaks teha, siis meid ehk mäletatakse kauem…

TLÜ muuseumi tagatuba: näitus “Koguja raamat”

Autor: Berit Bärbel Rebane
Juhendaja: Margot Kask
Autor on uurinud enda ümber kogunenud kultuurikihti ja kappides peituvaid kadunukesi. Kunstnik soovis ära kasutada seda kesta, mida on endale puruvanakesena kokku tassinud.
Berit- Bärbel Rebane ütleb poeetiliselt : “Ma kuulasin nende pudemete vaikset sosinat, et nad ei ole praht, et neis on veel midagi! Nüüd on aeg seda ka teistele näidata!”