Humanitaarblogi

Saksa keelt ja kultuuri õppiv Annika: tunnen rõõmu oma erialast

Oma õpingutest ja erialavalikust kirjutab saksa keele ja kultuuri eriala kolmanda kursuse tudeng Annika Saar, kes oma vahetussemestri veetis Marburgi ülikoolis Saksamaal.

Annika Saar

Peale gümnaasiumi ei olnud mul kindlat erialavalikut, teadsin aga, et mulle meeldib palju suhelda ja tegutseda. Pärast turundusõpinguid mõistsin, et midagi on puudu. Olin saksa keelt varem koolis õppinud ning käisin üle punktid, miks on saksa keel ja kultuur mulle isiklikust aspektist kasulikud. 

Mulle meeldib ülikoolis käia, loengutes kaasa arutada ning väga meeldivad need õppejõud, kes on teinud meie elu huvitavaks, olles ise tänapäevased ja kasutades eri õpimeetodeid. See on eelkõige tänu sellele, et tunnen rõõmu oma erialast. Ülikool on nagu ettevõte, kus töötatakse nii eraldi kui ka kollektiivis ja võetakse ette toredaid ja kasulikke üritusi.

Kui on võimalust ja huvi, võiks iga üliõpilane käia kasvõi ühe semestri välismaal ülikoolis. Mina kandideerisin Marburgi Saksamaal. Valiku tegemine oli kerge, sest teadsin, et soovin olla väiksemas linnas. Marburg on ülikooli linn ja vähemalt üks neljandik neist on tudengid, kes elavad erinevates tudengikülades. Õppides saksa keelt tundus igati loogiline, et vähemalt üks semester tuleb välismaal õppida. See ei ole olnud kasulik ainult keele poolest, vaid täiendanud minu teadmisi igas valdkonnas. Erinevad kultuurid, arvamused ja sõbrad, kellega juba niisama kokku ei satu. Uued sündmused, huvitavad õpiaspektid ja muidugi suurepärased seiklused. See kogemus on arendanud mind tohutult. 

Pärast bakalaureusekraadi omandamist võiksin ma maailma vallutada, sest tunne on küll selline, et kui läbida kõik eksamid ja õppetöö, olen mäetippu jõudnud. Reaalsuses ma kindlasti jätkan oma arenguteed ka peale ülikooli ning olen avatud erinevatele ettevõtmistele. 

Eriala valides võiks mõelda asjadele, mis huvi pakuvad ja innustavad, et oleks hea tunne ja tahe kaasa lüüa! Ülikooli lehel on võimalik näha, milliseid aineid eriala sisaldab ja kui neid juba lugeda, siis on täitsa arusaadav, milline õpe ees ootab. Suurepärane võimalus on osa võtta tudengivarju päevast ja näha kõike oma silmaga.

Kindlasti tuleks olla avatud erinevatele asjadele ja proovida alati midagi uut, sest ma tõesti usun, et meie juurde tulevad asjad, millele me avatud oleme. 

Teksti autor: Annika Saar, saksa keele ja kultuuri  üliõpilane