Persoon

Reili Argus pälvis Aasta koolitaja 2019 eripreemia!

TÜHI eesti keele professor Reili Argus valiti Aasta koolitaja 2019 eripreemia laureaadiks.

Reili Argus võitis Aasta Koolitaja 2019 laureaadi!

Õnnitleme TLÜ humanitaarteaduste instituudi eesti keele professor Reili Argust, kes valiti MTÜ ETKA Andras ja Haridusministeeriumi korraldatud konkursil "Aasta koolitaja 2019" eripreemia laureaadiks.

„Koolitamine sunnib mind end pidevalt erialaselt täiendama, sest küsimused, mida esitatakse, võivad puudutada ka asju, millega ma varem kokku puutunud ei ole. Nii pean otsima lisainfot, mingid probleemid mitme eri tahu pealt läbi mõtlema,“ kõneleb professor Argus. „Lisaks arendab koolitamine argumenteerimisoskust ja psühhosotsiaalseid oskuseid, näiteks oskust töötada eri tüüpi, eri taustaga, eri positsioonil ja eri vanuses inimestega.“
Koolitajana töötamine mõjutab aga omakorda ka õppetööd ülikoolis. „Täiskasvanud koolitatavad töötavad tegelikes olukordades reaalsete tekstidega, milles on keerulisi teksti sisust või vormist tingitud keeleprobleeme,“ selgitas Reili Argus.

Aasta koolitaja 2019

Vaata videoklippi, mida arvab Reili Argus õppimisest ja elukestvast õppest laiemalt siit.

Palju õnne Reilile laureaadi eest ja õnnesoovid ka Elinale, kes on korraldanud Tallinna Ülikoolis koolitusi juba üle kümne aasta ning selle maineka tunnustuse igati välja teeninud!