Teade

Eesti Elektroonikatööstuse Liit ja Tallinna Ülikool alustasid sisekoolitajate väljaõpet

elektroonika

Eesti Elektroonikatööstuse Liit ja Tallinna Ülikooli avatud akadeemia alustasid koostööd sisekoolitajate väljaõppeks, mille raames on liidu liikmetel võimalik osaleda spetsiaalselt ettevõtete vajadustele väljatöötatud koolitustel.  

Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuhi Arno Kolgi sõnul tekkis mitmes liidu liikmesettevõttes vajadus sisekoolitajate taseme tõstmiseks, mistõttu otsustati tellida ühiselt spetsiaalselt Eesti Elektroonikatööstuse Liidule väljatöötatud koolitus. “Ettevõtted koolitavad oma inimesi pidevalt, kuna tulevad tööle uued inimesed ja ka valdkond muutub kiiresti ning on vajalik omandada uusi teadmisi alates uutest protsessidest ja tehnoloogiatest kuni uute sertifikaatide ja nõueteni. Valdavalt aga pole inimestel koolitamise tausta ja oskusi, kuidas oma teadmisi kõige paremini edasi anda,” rääkis Kolk. “Üks peamisi põhjuseid, miks sisekoolitajad on olulised, on nende võime kohandada koolitusi vastavalt organisatsiooni spetsiifikale ning luua koolitusi, mis aitavad kolleegidel arendada oma oskusi ja teha paremaid otsuseid.”

Tallinna Ülikooli avatud akadeemia juhtimisvaldkonna koolitusjuhi Elina Tahveli sõnul on koolitus ainulaadne, kuna see on valminud rätsepatööna koostöös Elektroonikatööstuse Liidu ettevõtete esindajatega. “Praegune koolitus on disainitud pigem algtasemele ehk neile, kes ei ole sisekoolitusega varem oma ettevõttes tegelenud ja ka neile, kes on küll koolitusi läbi viinud, kuid sooviksid täiskasvanute koolitamise kompetentse arendada. Oluline on, et teooria ja praktika käiksid käsikäes ning õppemeetodeid oleks võimalik koolitusel koos läbi teha. Seetõttu toimuvad koolitused väikestes gruppides,” rääkis Tahvel. “Plaan on edasi minna ka jätkukoolitustega, kus saab keskenduda kõne ja hääle treeningule ja vajadusel pakkuda ka individuaalset mentorlust.” 

Koolitused toimuvad ettevõtetes kohapeal kuni 15 osalejaga gruppides ning on mahult ühe- või kahepäevased, vastavalt iga ettevõtte soovile. Esimesed koolitused toimuvad aprillis Pärnus asuvas elektroonikaettevõttes Scanfil. 

Eesti Elektroonikatööstuse Liit on kaasaegselt nutikas rahvusvaheline võrgustik nii kogenud kodumaiste elektroonikatootjate, alustavate start-upide kui ka rahvusvaheliste elektroonikatootjate jaoks. Pika ajaloo ja suure tulevikupotentsiaaliga Eesti elektroonikatööstus on maailmaturul tuntud oma kõrge kvaliteedi poolest ning Eesti Elektroonikatööstuse Liit seob omavahel Eesti erinevaid tööstusalasid ja aitab luua innovatsiooni Eesti elektroonikatööstuses tuleviku elustiili lahenduste loomiseks.Lisainfo organisatsiooni arengut ja juhtimist toetavate koolituste kohta: https://www.tlu.ee/organisatsiooniareng