Teadus

TÜHI inimesed pälvisid üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil rahalisi preemiaid

Eile, 11. detsembril autasustati Tallinnas, Eesti Teaduste Akadeemias üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. Preemia pälvisid ka humanitaarteaduste instituudi vilistlased, õppejõud ja teadlased.

Mailis Reps, Maret Nukke

Riiklikud preemiad anti välja kolmel õppetasemel ja neljas teadusvaldkonnas, lisaks valdkondlikele preemiatele anti välja kaks tasemete ja valdkondade ülest peapreemiat. Samuti tänati konkursil I preemia pälvinud teadustööde juhendajaid.

2. preemia (1300 eurot) pälvis ühiskonnateaduste ja kultuuri valdkonnas magistriõppe üliõpilaste astmes antropoloogia eriala vilistlane Alessandra Baltodano magistritöö "Aja Küsimus: Asjad, rütmid ja eetika Ballena Rahvuspargis" eest. Tema töö juhendaja on TÜHI dotsent Carlo Cubero.

Ühiskonnateaduste ja kultuuri valdkonnas doktoriõppe üliõpilaste astmes pälvis 1. preemia (1600 eurot) Jaapani uuringute lektor Maret Nukke doktoritöö "Kombates nō-teatri piire: nō-teatri traditsiooniliste elementide kohandamine shinsaku-näidendites" eest, mille ta kaitses 2018. aasta veebruaris Helsingi Ülikoolis. Doktoritöö on uuenduslik, sest see on üks esimestest monograafiatest nii läänes kui ka Jaapanis, mis käsitleb uusi -näidendeid kompleksselt ja asetab need ka rahvusvahelise eksperimentaalteatri konteksti. Töö juhendaja on TÜHI professor Rein Raud, keda samuti tänati eilsel üritusel.

Samas valdkonnas pälvisid 2. preemia (1300 eurot) TÜHI ajaloo PhD Igor Kopõtin ja TÜHI teadur ja järeldoktor Piret Peiker.

Igor Kopõtin sai preemia oma doktoritöö "Rahvuslus ja lojaalsus Eesti sõjaväes vähemusrahvuste näitel 1918-1940" eest, mille ta kaitses 2018. aasta juunis. Töö juhendaja on TÜHI professor Karsten Brüggemann. Piret Peiker pälvis preemia oma Turu Ülikoolis kaitstud väitekirja "Modernsusdiskursused eesti kirjanduses" eest.

Üks peapreemiatest läks ühiskonnateaduste instituudi doktorile Karin Hangale (loe lähemalt siit).

Kõikide preemiasaajate nimed leiab Eesti Teadusagentuuri lehelt.

Foto: Reti Kokk (vaata kõiki pilte siit)