Teade

TÜHI veab Euroopa päeva seminari

Euroopa päeva tähistamise raames toimub täna kell 10.00-12.00 Tallinnas Energia Avastuskeskuses seminar, mida korraldab Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituut (TÜHI) koostöös Euroopa Komisjoni Eesti esindusega. Avakõne peab Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Euroopa Liidu lipp

Seminari paneelarutelul osalevad president Kersti Kaljulaid, Euroopa Välissuhete Nõukogu vanemanalüütik Kadri Liik, Eesti Välispoliitika Instituudi direktor Kristi Raik ja TÜHI Aasia uuringute ja kultuuriteooria professor Rein Raud. Arutluse alla võetakse Eesti ja Euroopa Liidu tulevik globaalses kontekstis.

Vestlust juhib TÜHI kultuuriajaloo professor Marek Tamm, kelle sõnul on arutelu eesmärk mõtestada nii eestlasena kui ka eurooplasena olemist ja püsimist tänapäeva maailmapoliitika ja üleilmastuva kultuuri taustal. Samuti pakkuda tulevikuvaateid Eesti ja Euroopa Liidu suhetele.  „Üle saja aasta on eestlaste identiteeti kujundanud Gustav Suitsu üleskutse olla eestlased, ent saada eurooplasteks. Hiljem on Linnart Mäll seda täiendanud üleskutsega saada ka maailmakodanikeks. Kuidas aga ühendada neid kolme rolli, mis tunduvad ühtmoodi olulised?“ toob Marek Tamm esile.

Seminarist teeb otseülekande Postimehe uudisteportaal