Persoon

Marek Tamm kinnitati teaduspoliitika komisjoni uueks liikmeks

Teaduspoliitika komisjon nõustab haridus- ja teadusministrit teadus- ja arendusnõukogule arutamiseks esitatavate teemade ettevalmistamisel ning nõukogult antud ülesannete täitmisel.

Marek Tamm

Vabariigi valitsus kiitis 11. juunil heaks teaduspoliitika komisjoni koosseisu järgmiseks kolmeks aastaks, mida juhib haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Teiste seas kinnitati komisjoni liikmeks Tallinna Ülikooli kultuuriajaloo professor Marek Tamm. Teised komisjoni liikmed on Ülle Jaakma, Jüri Jõema, Mart Kalm, Jaanus Karv, Henry Kattago, Andres Koppel, Innar Liiv, Viljar Lubi; Ülo Niinemets, Peeter Raudsepp, Indrek Reimand, Erle Rikmann, Aivar Usk, Urmas Varblane, Kristjan Vassil, Renno Veinthal ja Andre Veskioja.

Komisjon nõustab haridus- ja teadusministrit teadus- ja arendusnõukogule arutamiseks esitatavate teemade ettevalmistamisel ning nõukogult antud ülesannete täitmisel. 

Lisaks teeb komisjon ettepanekuid Eesti teaduspoliitika kujundamiseks; teadus- ja arendusasutuste finantseerimise põhimõtete ja strateegia kujundamiseks; koostöös innovatsioonipoliitika komisjoniga antakse nõu Eesti teadus- ja arendustegevuse strateegiliste arengukavade kohta ja täidetakse muid ülesandeid.

Loe rohkem

ERR-ist 

Postimehest