Pressiteade

Marek Tamm valiti esimese Tallinna Ülikooli teadlasena akadeemikuks

8. detsembril valis Eesti Teaduste Akadeemia üldkogu akadeemikuks Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi kultuuriajaloo tenuuriprofessor Marek Tamme.

Marek Tamm

Marek Tamme (48) uurimistöö on keskendunud keskaegse Euroopa kultuuriajaloole, ajalooteooriale ja kultuurimälu uuringutele.

Marek Tamm ütles, et Teaduste Akadeemia liikmeks valimine kultuuriajaloo valdkonnas on tema jaoks tunnustus mitmel tasandil.

“Esiteks on mul väga hea meel, et esimest korda on Tallinna Ülikooli esindaja valitud akadeemia ridadesse. Teiseks rõõmustan selle üle, et mulle oluline uurimisvaldkond – kultuuriajalugu – sai akadeemia ametliku tunnustuse. Ja viimaks on mul mõistagi isiklikult siiras heameel suure kollegiaalse tunnustuse üle, sest akadeemia liikmeks saamine eeldab seniste liikmete ulatuslikku toetust. Ja Eestis ei olegi ilmselt teist nii väärikat seltskonda, kelle toetust pälvida.”

Täiendavalt väljendas Marek Tamm akadeemikuks valimise puhul valmidust seista senisest veelgi enam avalikkuses teadmispõhise ühiskonna põhimõtete eest.

“Soovin panustada valitsuse nõustamisse teadus-, arendus- ja innovatsioonipoliitika valdkonnas ning hoida ühtlasi kõrgel humanitaarteaduste lippu Eestis," märkis akadeemik Tamm.

Marek Tamm pälvis Eesti Teaduste Akadeemia üldkogul laialdase toetuse. Lisaks valis üldkogu akadeemikuteks veel Maris Laane rahvatervise valdkonnas, Dmitri Vinnikovi  tehnika- ja arvutiteaduste vallas ning Elmo Tempeli  astronoomia ja astrofüüsika vallas.

Foto: Eesti Teaduste Akadeemia