Pilt

ICCS (International Civic and Citizenship Education Study) on IEA rahvusvaheline kodanikuhariduse uuring, mis hindab, kuidas on erinevate riikide 8. klasside noored valmis kodanikuna ühiskonnas osalema. Uuritakse õpilaste ühiskonnaalaseid teadmisi ja hoiakuid erinevate ühiskonnaelu aspektide kohta, praegust ja tulevast ühiskondlikku osalust.

Tutvu ICCS 2022. aasta Eesti tulemuste aruandega siin

ICCS 2022 uuringus oli 24 osalejamaad. Lisaks Eestile osales uuringus Brasiilia, Bulgaaria, Colombia, Hispaania, Holland, Horvaatia, Itaalia, Küpros, Läti, Leedu, Malta, Nordrhein-Westfaleni liidumaa (Saksamaa), Norra, Poola, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Schleswig-Holsteini liidumaa (Saksamaa), Serbia, Slovakkia, Sloveenia, Taani, Taibei (Hiina).

Uuringus osales 3961 8. klasside õpilast 254-st Eesti koolist.

Eesti on osalenud IEA kodanikuhariduse uuringutes alates 1999. aastast ning erinevate uuringuvoorude (1999, 2009, 2016) tulemused on andnud olulise sisendi õppekava ja ühiskonnaõpetuse kui õppeaine arendamisse.

ICCS 2022  uuringu läbiviimist ja aruande koostamist korraldas Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituut.

Uuringu tellijaks oli Haridus- ja Teadusministeerium.

HTM

Kontakt: Meril Ümarik, TLÜ haridusteaduste instituudi haridusuuringute dotsent, ICCS 2022 uuringu Eesti koordinaator, Meril.Umarik@tlu.ee