Haridusblogi

Kuidas pagar-kondiitrist sai õpetaja

Tea Vallimäe töötab Astangu kutserehabilitatsiooni keskuses pagar-kondiitri eriala kutseõpetajana ning õpib samal ajal ka Tallinna ülikoolis kutsepedagoogikat, et erialaseid oskuseid lihvida ja õpetaja ametis kõrgemale tasemele jõuda.

kondiiter

Tea on aspsepõlvest saati unistanud õpetaja elukutsest ning proovis ka pärast keskkooli lõppu seda ametit ülikooli õppima minna.

“Astusin tookord Tallinna pedagoogikaülikooli nime kandnud Tallinna ülikooli, aga mõistsin üsna kiirelt, et aeg ei olnud veel küps. Jätsin õpingud pooleli, et minna laia maailma avastama,“ rääkis Tea.

Kondiitrist kutseõpetajaks

Kodumaale naastes oli ta aga taaskord valikute ees, sest oli ju vaja mingi amet selgeks õppida. Armastus küpsetiste ja nende valmistamise vastu viis Tea üsna loogilise valikuni – nii läks ta õppima pagar-kondiitri erialale.

Elu keerdkäigud viisid Tea pagar-kondiitri ametist aga ikkagi õpetajaks, täpsemalt kutseõpetajaks.

„Selles ametis värske ja rohelisena sain aga kohe aru, et ainult elukogemusele toetudes õpetada ei saa. Läbisin küll ühe koolituse teise järel, aga tervikpilti ei tekkinud. Tundsin, et kui tahan oma tööd hästi teha, pean minema kõrgharidust omandama,“ sõnastas Tea.

Loe kogu artiklit

Tutvu kutsepedagoogika bakalaureuseõppe õppekavaga.
Tutvu kutseõpetaja magistriõppe õppekavaga.