Haridusblogi

Kuidas saada täiskasvanute koolitajaks – koolituse “Õpi ja õpeta” VII lennu muljed

Tallinna Ülikoolis on juba seitse korda toimunud mahukas täiskasvanute koolitaja kursus “Õpi ja õpeta”.

Pilt

Kursuse eesmärk on õppida kujundama täiskasvanu õppimist toetavat keskkonda, arendada koolitajate kriitilise mõtlemise ja refleksioonioskusi ning õppida rakendama kaasavaid ja õpimotivatsiooni toetavaid lähenemisviise ja õppemeetodeid. Soovijad saavad koolituse käigus valmistuda täiskasvanute koolitaja 5. ja 6. taseme kutse taolemiseks, arendades koostöiselt õppides kutsestandardis kirjeldatud kompetentse.

Koolitusel osalejad jagasid meiega ka oma kogemusi ja muljeid.

"Osalemine andis võimaluse eneseanalüüsiks, eriliste inimestega kohtumiseks ja uute olukordade kogemiseks. Heas ja toetavas seltskonnas ning naerdes saab üle igast raskusest ning õppimine on nauding. Väga inspireeriv!"
- Karin

"See õpe on äärmiselt vajalik ja sobilik kõikidele inimestele, kes peavad lugu enesearengust ning kes juhivad ja koolitavad inimesi. Soovitan väga!"
- Eveli

“Emotsioon on ülev, isiklikult tunnen nagu oleksin kõrgushüppe latist riivakaga õnne kombel ja teiste innustaval toel üle saanud. Võiksin Lotte muusikali Spordimeeste laulu sõnad koolituse ja koolitamise konteksti keerata. Kohe nii vägevalt mõjus see tervikuna minu praeguses eluetapis. Loodan, et vaimustus ei lahtu niipea ja saan sellelt emotsioonilt teel täiskasvanute koolitajaks edasi purjetada.”
- Ingrid

“Väga inspireeriv, sisukas ja praktiline koolitus. See oli mulle suureks abiks täiskasvanute koolitaja kutse portfoolio koostamisel.”
- Mari

""Õpi ja õpeta" andis mulle veel suurema kinnituse, et olen käimas enda jaoks õiget teed. Nii nagu iga koolitus on minu jaoks põnev, ülimalt arendav ja palju positiivset energiat andev, oli seda ka iga seal veedetud tund. Kogenud ja professionaalsed õppejõud, toetav ja ühtehoidev grupp ning boonusena palju uusi kogemusi  ja uusi teadmisi. Suured tänud teile kõigile!"
- Tene

Suur aitäh pühendunud osalejatele ja alati säravatele kursuse juhtivkoolitajatele Kaire Povilaitisele ja Cynne Põldäärele!

Kutsume kõiki huvilisi liituma uue kursusega, mis algab 15. veebruaril. Registreerimise tähtaeg on 9.02.2024.

Lisainfo ja registreerumine