Haridusblogi

Tallinna Ülikooli õpetajaerialad populaarsemad kui kunagi varem

"Abiturientide hoiakuid ja eelistusi mõjutavad kindlasti laiemad ühiskondlikud teemad ja väärtused. Kuna hariduse valdkond ja elukutsed nagu õpetaja, eripedagoog, lasteaiaõpetaja jne on üha enam positiivselt meedias kajastatud, siis paljud abituriendid valivad ka ülikooli sisseastumisel vastavaid erialasid," kommenteerib Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi direktor Tiia Õun. "On suur rõõm, et viimastel aastatel on Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudis kõikidele õpetaja erialadele vastuvõtt järjest suurenenud ning suur huvi on ka teiste hariduse valdkonna erialade vastu nagu andragoog, sotsiaalpedagoog, noorsootöötaja ja haridusjuht."

Tudengid

1. juulil lõppes Tallinna Ülikooli sisseastumisavalduste esitamine ning sisseastujate huvi hariduse valdkonna ning eriti õpetajaameti vastu on kasvanud ka sel aastal. Kõige rohkem esitati Tallinna Ülikooli sisseastumisavaldusi just haridusteaduste instituuti – lausa 2250 avaldust, mis on 475 võrra rohkem kui eelmisel aastal. Õpetajaks saab õppida ka teistes Tallinna Ülikooli instituutides.

Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi direktor Tiia Õun

Haridusteaduste instituudi (HTI) esimeses astmes on kõige populaarsemad õppekavad alushariduse pedagoog (50 kohale 554 avaldust ehk 11,08 avaldust õppekohale), eripedagoogika (60 kohale 491 avaldust ehk 8,18 avaldust õppekohale) ning sotsiaalpedagoogika (15 kohale 211 avaldust ehk 14,07 avaldust õppekohale). Väga suur konkurss on ka pedagoogika (27 kohale 181 avaldust ehk 6,70 avaldust õppekohale) ja klassiõpetaja (25 kohale 131 avaldust ehk 5,24 avaldust õppekohale) erialadele.

HTI bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe erialad

Teises astmes on kõige populaarsemad õppekavad on hariduse juhtimine (20 kohale 101 avaldust ehk 5,05 avaldust õppekohale), alushariduse pedagoog (20 kohale 94 avaldust ehk 4,70 avaldust õppekohale), andragoogika (20 kohale 73 avaldust ehk 3,65 avaldust õppekohale) ja eripedagoogika (40 kohale 70 avaldust ehk 1,75 avaldust õppekohale). Populaarne on ka mitme aine õpetaja õppekava, kuhu esitati 63 avaldust.

HTI magistriõppe erialad

Soovime kõigile kandideerijatele edu sisseastumiskatseteks! Loodame väga, et kõik leiavad enda jaoks õige eriala ning meie omalt poolt anname endast parima, et iga eriala leiaks õiged inimesed!