Haridusblogi

Tutvu uue kolleegiga: Viktoria Bubukin

Viktoria Bubukin töötab alates septembrist Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni keskuses – esialgu koolitusjuhina, nüüd juba kõrgkoolididaktika arendajana.

Viktoria Bubukin

Palun iseloomusta ennast ühe lausega.

Olen rõõmsalt omas mullis tegutsev introvert, kes oma naljade selgitamiseks peab vahel päris palju selgitustööd tegema.

Kuidas on Su professionaalne teekond praeguse ametikohani toonud?

Minu varasemad töökohad on olnud seotud projektitaotluste koostamise, projektide juhtimise, koordineerimise ja aruandlusega ehk projekti- ja arendustöödega. Tegevusalad on olnud erinevad – alates Euroopa Liidu teavitustööst, töötutele ja teistele huvilistele koolituste korraldamisest, lõpetades kohalike omavalitsuste, turismi ja loodushoiuga seotud projektitegevuste elluviimisega. Haridusvaldkonnaga olen nüüd juba ligi 5 aastat seotud olnud, töötades koolitusprojektide juhina.

Viktoria Bubukin, TLÜ Haridusinnovatsiooni keskuse kõrgkoolididaktika arendaja

Miks valisid oma uueks töökohaks just Tallinna Ülikooli?

Töötades Kuressaares koolitusprojektide juhina, tundsin, et vajan rohkem infot, kuidas täiskasvanud õppijaid nende õpingutes toetada ja kuidas ka ise koolitajana paremini oma teemasid edasi anda. Sellega seoses astusin ma 2020. aasta sügisel Tallinna Ülikooli andragoogika magistriõppesse. Ülikoolis õppides tekkis õppejõududega hea kontakt ja kui TLÜ Haridusinnovatsiooni keskus otsis uut koolitusjuhti, siis kandideerisin.

Tänaseks on ametinimetus veidi muutunud – töötan kõrgkoolididaktika arendajana ehk valmistan ette ja viin läbi didaktikaalaseid koolitusi nii õppejõududele kui teistele ülikooli töötajatele ning pakun didaktikaalaseid tellimuskoolitusi teiste kõrgkoolide töötajatele.

Mis on Su suurim saavutus ja/või suurim unistus?

Kõige uhkem olen ikkagi enda kahe poja üle, kellest on kasvanud mõistlikud ja sõbralikud noormehed. Tahaksin nendega rohkem aega koos veeta, enne kui nad päris täiskasvanuks saavad ja enda pered loovad.

Millega Sulle vabal ajal tegeleda meeldib?

Käin jalutamas ja paar korda kuus veedan pool päeva spaas saunades ja basseinides lõõgastudes. Olen ka suur filmide huviline ja mulle meeldib reisida, aga samas naudin ka kodus niisama olemist.

Soovita meile üht Sind mõjutanud raamatut või filmi.

Terry Pratchett on kirjanik, kelle kõik raamatud on mul läbi loetud. Tema pärusmaa on fantaasiakirjandus, mis on aidanud mul väga hästi igapäevarutiinist välja tulla. Praegu tegelen põhiliselt mentorluse-teemaliste teadusartiklite lugemisega, et nende
põhjal kevadeks magistritöö kirjutada. Seega praegu tavakirjanduseks kahjuks aega ei jäägi.

Filmidest meeldivad sügavama sisuga uurivad dokumentaalfilmid. Näiteks üks viimastest filmidest oli „She said“.

(foto: Piret Räni)