Haridusblogi

Vello Saage raamatuesitlus

12. veebruaril kell 14–16 esitletakse Tartu Ülikooli raamatukogu (Struve 1) konverentsisaalis raamatut „Õpetaja elav sõna“.

Vello Saage

See on pühendusteos omaaegse J. Semperi nimelise Tartu 8. keskkooli eesti keele ja kirjanduse süvaõppega klassi legendaarsele õpetajale Vello Saagele (1922–1991) tema 100. sünniaastapäevaks. Raamatu on koostanud ta õpilased kasvatusfilosoof Airi Liimets (TLÜ haridusteaduste instituut) ning ajakirjandusloolane Krista Aru ja Kertu Uri (mõlemad TÜ raamatukogu).

Raamatu on keeleliselt toimetanud Saage õpilane Ene Nagelmaa (Postimees) ning see ilmub EKSA-kirjastuse väljaandena ja Eesti Kultuurkapitali toel. Esitlusel esinevad Vello Saage õpilased:

  • Airi Liimets kõneleb raamatu koostamisest, Vello Saagest ja mängib klaverit;
  • Krista Aru kõneleb Saagest;
  • Tarmo ja Toomas Urb laulavad;
  • Hannes Kaljujärv esitab Saage lemmikluulet.

Vello Saage õpilased on olnud ka näiteks kirjanikud Rein Saluri, Mihkel Mutt ja Mari Vallisoo; kirjanik ja lavastaja Mati Unt; näitlejad Raine Loo, Illimar Külvand, Kuno Otsus ja Hannes Kaljujärv; dramaturgid Hugo Ader ja Sven Karja; näitleja, luuletaja ja kultuuriloolane Enn Lillemets; ajakirjanikud Aarne Rannamäe, Ülo Russak, Anne Raiste, Rein Joamets ja Vilja Kohler; graafik ja raamatuillustraator Regina Lukk-Toompere; filosoofiaajaloolane Ülo Matjus ja paljud teised (teadlased, õppejõud ülikoolides ja õpetajad koolides, tõlkijad, filoloogid, toimetajad, arstid, juristid jne).

Esitlusel on võimalik osta raamatut soodsamalt kui edaspidi raamatukauplustest.

Kõik huvilised on esitlusele väga oodatud!

Oma osavõtust palun teatada e-posti aadressile kertu.uri@ut.ee hiljemalt 7. veebruariks.

Vello Saage raamat