Teade

Tallinna Ülikool sai noorsootöötaja kutse andmise õiguse

Tallinna Ülikooli noorsootöö eriala rakenduskõrghariduse õppekava lõpetajad saavad nüüdsest kõrgharidusdiplomile ka märke noorsootöötaja, tase 6 kutse omandamisest.

Noored

Noorsootöötaja kutset annab välja Eesti Noorsootöö Keskus, kes toetab noorsootööd õpetavaid kõrgkoole valdkonna õppekavade arendamisel, et need vastaksid noorsootöötaja kutsestandardile.

Eesti Noorsootöö Keskuse direktori Edgar Schlümmeri sõnul annab lõpetajale koos kõrgharidusega kutse omandamine tööturul olulise lisaväärtuse. "Ülikoolile tähendab kutsetunnistuse andmise õigus sisulist tunnustust õppekava kvaliteedile. Loodan, et järgmiste aastate jooksul saavad kõik ülikoolid kõikidele noorsootöö õppekavadele kutse andja õigused," lisas ta.

Noorsootöös on kolm kutsetaset – neljas, kuues ja seitsmes. Neljanda taseme kutse on mõeldud eelkõige noortega vahetult töötavatele inimestele. Kuuenda taseme noorsootöötaja kutse on mõeldud neile, kes lisaks noorsootöö valdkonnas praktikuna töötamisele juhivad ka organisatsiooni. Ühtlasi võivad nad töötada laagris kasvataja ning juhatajana. Seitsmenda taseme noorsootöötaja kutse omandanu tegeleb eeskätt valdkonna arendamise ja asutuste juhtimisega.

Märge kutse kohta akadeemilisel õiendil on eluaegne ja näitab tööandjale vilistlase eeldusi valdkonnas edukaks tegutsemiseks. Mitmed tööandjad on sidunud kutse olemasolu ja astmed palga suurenemise võimalusega.