Üliõpilased tõttavad koolidele ja lasteaedadele koroonakriisis appi

Koolidele ja lasteaedadele on avatud taotlusvorm, et kutsuda viiruskriisi ajal õpetajakoolituse üliõpilasi vabatahtlikena haridusasutustesse appi. Tänaseks on üle 150 tudengi nii Tallinna kui ka Tartu Ülikoolist endast abipakkujana teada andnud.

Üliõpilased tõttavad koolidele ja lasteaedadele koroonakriisis appi

Suur osa vabatahtlikest üliõpilastest on tegevõpetaja kogemusega või töötavad õpetajana ka praegu. Tudengid saavad abivajavaid õpetajad toetada mitmel moel: näiteks õpetada tervet klassi, toetada ühte õpilast, viia läbi füüsilisi tunde või olla abiks virtuaalse korraldamisel.

„Distantsõppes on tekkinud muresid nii õpetajatel kui ka õpilastel – mõned neist on ree pealt maha jäänud. Nende tagasi aitamisega on vabatahtlikud üliõpilased väga hästi hakkama saanud,“ rääkis programmi tutvustavas videoklipis Tallinna Arte Gümnaasiumi õppealajuhataja Heli Mänd. Ta lisas, et ka tagasiside üliõpilastele on olnud positiivne nii õpetajate kui ka lapsevanemate poolt.

Koolidele ja lasteaedadele mõeldud abi küsimise taotlusvormi võib täita nii aine- või alushariduse õpetaja, kuid ka näiteks õppejuht. Tallinna ja Tartu Ülikoolis vaatavad programmi koordinaatorid iga päev esitatud taotlused üle ning püüavad leida üliõpilaste seast sobiva abilise. Seejärel vahendavad koordinaatorid abi küsinud kooliesindajale üliõpilase kontaktid, et nad omavahel täpsema koostöö kokku saaksid leppida.

Vabatahtlikel üliõpilastel on võimalus programmi käigus koguda ainepunkte, teenida stipendiumit ning lisaks saavad nad sõidukulude kompensatsiooni. Koolidele ja lasteaedadele on programmis osalemine tasuta.

Tallinna ja Tartu Ülikooli õpetajahariduse üliõpilased pakuvad Eesti koolidele ja lasteaedadele tuge alates tänavu märtsist. Programm kestab kuni selle aasta 31. detsembrini.

Koolidele ja lasteaedade abi küsimise taotlusvorm

Rohkem infot

Programmi tutvustav video: