Tanel Moes

Uute kosmeetikatoodete (nt kreemid) katsetamine ja retseptiarendus. Teenus sisaldab retsepti väljatöötamist, mille käigus katsetatakse erinevaid koostisosi ja toimeaineid erinevates vahekordades. Teenus hõlmab ka erinevate testide läbiviimist, nt toote toksilisuse, säilivuse, konsistentsi, vananemisvastaste omaduste määramist.

Eesmärgiks on unikaalse ja/või täiendatud kosmeetikatoote koostise väljatöötamine, mis põhineb kliendi täpsetel spetsifikatsioonidel/soovidel. Omalt poolt pakume teaduslikke uuringuid modernses analüüsilaboris koos spetsialiseerunud tööjõuga.

Varasemalt on TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituut osalenud nt Berrichi OÜ, Turbliss OÜ ja LoondSPA OÜ kosmeetikatoodete arendusprotsessis.

Teenusest lähemalt

  • Uute koostisosade väljapakkumine ja testimine formulatsioonis vastavalt tootja soovitud funktsionaalsusele – nt paksendajad, antioksüdandid, nahapleegitajad, säilitusained (antibakteriaalsed, seenevastased komponendid) jt. 
  • Kosmeetikatoote mikrobioloogiline säilivus ja selle säilivuse pikendamine – testime toodet või selle erinevaid prototüüpe valitud mikroorganismide peal, et näha preparaadi toimet mikroorganismide kasvule.
  • Kosmeetikatoote füüsikaline säilivus ja selle säilivuse pikendamine – mõõdame toote konsistentsi ning anname hinnangu toote säilivusele faaside eraldumise (nt veekiht kreemi peal) kiiruse osas. Absoluutseid säilivusaegasid meie test ei anna, kuid saame valida erinevate prototüüpide puhul kõige pikema eeldatava säilivusajaga variandi. Test on eelkõige võrdleva iseloomuga – eriti kasulik kui soovite oma toote säilivust võrrelda mõne konkureeriva toote säilivusega (nt kas on sama hea, parem või kehvem).
  • Saame teostada toormete rutiinset kvaliteedikontrolli kui kahtlete, et toormete kvaliteedid eri partiide lõikes erinevad. Nt aktiivainete sisalduste analüüsid kromatograafiliselt, õlide viskoossuse mõõtmine, valmistoote konsistentsi mõõtmine, et näha, kas toode vastab etteantud etalonväärtustele.
  • Kosmeetikatoote üldise bioaktiivsuse (või ka mõne konkreetse komponendi bioaktiivsuse) hindamine erinevate testide kaudu – antioksüdantsete omaduste kompleksanalüüs in vitro, nahka valgendavate omaduste mõõtmine in vitro, preparaadi toime elusrakkudele (testitakse, kas mõjub rakkudele kaitsvalt või hoopis kahjulikult).
  • Ekstraktide või kosmeetika lähtekomponentide aktiveerimine – vaadeldakse ultrahelitöötluse, kuumtöötluse, külmumise-sulamise efektide mõju materjalile ning hinnatakse, kas/millisel määral testitud materjali funktsionaalsed omadused töötluse käigus muutusid.
  • Sünergiate ja kasulike mõjude kustutamiste mõõtmine – vaadeldakse, kas komponendid sobivad kokku (kas mingid konkreetsed omadused komponentide koosesinemisel säilivad, võimenduvad, kahanevad).

Last updated 10.10.2019 kell 14:17