Avalik loeng

Treeni teadlikult loeng: Kas treenida hommikul või õhtul?

Loodus- ja terviseteaduste instituut

13.11.2018 kell 18.00 - 20.00

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Tule ja registreeri end "Treeni teadlikult" sügis 2021 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti VEEBILOENGUTENA algusega kell 18:00. Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 10 €.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikool
(vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Teisipäeval, 13. novembri õhtul loengus „Jõutreening ja vastupidavus, hommik või õhtu - sõbrad või vaenlased“ räägib spordibioloogia dotsent Jarek Mäestu vastupidavuse ja jõutreeningu kombineerimisest treeningutel. Sellekohast praktilist infot teaduspõhise baasiga on oodatud kuulama kõik harrastussportlased, füsioterapeudid, treenerid jt.

Vastupidavuse ja jõutreeningu kombineerimine treeningutel võib osutuda parajaks väljakutseks, sest oma olemuselt on nad vastandlikud. Lisaks võib treeningu efektiivsuse seisukohalt omada mõju ka hommikune või õhtune treenimine. Sellest räägib 13. novembri õhtul kõikidele huvitatud harrastussportlastele loengus Tallinna Ülikoolis.

Samas eeldavad vastupidavusalad võimalikult maksimaalse keskmise võimsuse säilitamist ettemääratud distantsil, mis omakorda eeldab ka jõuvõimete arendamist. Milline on hommikuse ja õhtuse treeningu erinev mõju spordibioloogia seisukohalt ja millele on ka mõistlik tähelepanu pöörata?

Lektor Jarek Mäestu töötab Tartu Ülikoolis, sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis. Tema põhilisteks uuringu suundateks on treeningteadused, spordifüsioloogia ning liikumise mõju tervisele. Ta on treeningu-testimse alast koostööd teinud nii Eesti sõudekoondisega, aga rohkemal-vähemal määral ka teiste Eesti sportlastega.

Jõu- ja vastupidavustreeningu loeng on osa Treeni teadlikult loengusarjast, mida korraldab Tallinna Ülikool. Need toimuvad detsembrini teisipäeva õhtuti ülikooli Räägu 49 (Tallinn) õppehoones. Järgmiste teisipäevade teemad on geenid ja sport, jalalaba vaevused ning tervis ja treening. Kõik loengud algavad mugavalt peale tööd ajal, kell 18:00 ja kestus on ca 1,5 tundi. Osavõtutasu on 6 € (maksmine kohapeal, sularahas).

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2018 on veel jäänud 3 loengut. Need on:
20.11 Kui jalalaba teeb valu? Ortopeed dr Armin Heiman
27.11 Kuidas geenid mõjutavad meie sporti ja sport geene. Geenitehnoloog dr Tõnu Esko
04.12 D-vitamiin, tervis ja treening. TÜ professor Vahur Ööpik

Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine: tlu.ee/treeniteadlikult
Loengusarja korraldavad TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut, SportEST ja toetab Tallinn Liigub. Inimestele teavitust aitab teha Delfi.
Uudisega seotud on täispikad videod (1,5h) eelmiste hooaegade osadest loengutest tasuta vaatamiseks.