Avalik loeng

Treeni teadlikult loengusari: „Mis on lümfiteraapia ja kompressiooniravi?"

Harrastusportlastele suunatud teisipäeva õhtused loengud on alustanud juba üheksandat hooaaega. Sel aastal käsitleme teemadena toidu seost unega, peavalusid, mälutreeningut, vormi ajastamist, mehe tervist ning lümfiteraapiat.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

14.12.2021 kell 18.00 - 19.30

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Tule ja registreeri end "Treeni teadlikult" sügis 2021 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti VEEBILOENGUTENA algusega kell 18:00. Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 10 €.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikool
(vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Harrastussportlastele suunatud teisipäeva õhtused loengud kutsuvad taas kuulama. Hooaja viimast teemat „Mis on lümfiteraapia ja kompressiooniravi?“ käsitleb füsioterapeut Anastassia Šipilova 14. detsembri õhtul kl 18.00.

Loengust lähemalt:

Kõigepealt - kuidas saab aru, et on aeg pöörduda lümfiterapeudi poole? Šipilova sõnul on vastus on lihtne: „Kui sul on turse mistahes keha piirkonnas.“

Lümfiteraapia võib koosneda ühest või mitmest erinevast ravimeetodist, nt lümfimassaažist, survesidumisest, aparaatsest lümfimassaažist, survetoodete kandmisest jne. Lümfiterapeutilised meetodid võivad aidata sportlasele kiiremini taastada peale intensiivset treeningut. Sportlane kannab tihti kompressioonpõlvikud või -varrukaid nii treeningu ajal kui pärast, selleks, et ennetada jäsemete tursumist ja ka kiirendada järgmistel päevadel taastumist. Lümfiterapeut toob veel hulganisti näiteid, näiteks lümfiteraapia on peamine ravi ka vähihaigetel ja suurte operatsioonide järgselt turse alandamiseks. „Aga kindlasti on teisi diagnoose ja sündroome, mille korral saab edukalt rakendada lümfiterapeutilisi meetodeid turse ja valu leevendamiseks ning ka haavandite paranemise soodustamiseks,“ selgitab Šipilova, et selle kasutamisvõimalusi inimesed ei tea ja seetõttu ei oska kasu võtta.

Loengus osalejana saad vastused küsimustele:

• Miks ja mida peaks teadma lümfiteraapiast ja kompressioonravist tavainimene?
  • Milliseid meetodeid peaks valima selles ravis ja teraapias?
  • Kuidas teraapiast ja ravist enda heaks kasu saada?

Loengus annab lümfiteraapiale spetsialiseerunud terapeut ülevaate erinevatest meetoditest ja valikutest, et vähendada koormusjärgset valu ning säilitada lihasjõudlust. Anastassia Šipilova annab pratilisi vihjeid kompressioontoodete näidustustest ja sellest, kuidas õigesti seda valida. Vastuse saab ka küsimus, kas kompressioontoodete kandmine sportlasel on sama efektiivne kui kroonilise tursega inimestel? Kuidas sportlane saab kompressioontooted enda kasuks tööle panna?

Lektorist lähemalt:

E-loengu lektor, füsioterapeut Anastassia Šipilova on lõpetanud Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonda füsioteraapia eriala magistrikraadiga. Ta töötab alates 2005 aastast Ida-Tallinna Keskhaiglas ja 2015 aastast Füsioteraapia Kliinikus füsioterapeudina.
2019 aastal lõpetanud lümfiterapeudi koolituse ja saanud rahvusvahelise lümfiterapeudi tunnistuse. Osalenud amputatsioonijärgse füsioteraapia arendamisel Eestis. 2010 aastal on saanud Kaitseministeeriumilt Kuldrinnamärgi panuse eest väli missioonidel raskeid kehavigastusi saanud kaitseväelaste taastusravi korraldamisel. Igapäeva töös tegeleb peamiselt sporditrauma ja lümfitursete patsientidega, aga ka laste ja noorukite skolioosiraviga.

REGISTREERI

Keda ootame loengusse?

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2021 on suunatud spordiga alustavatele ja sportivate inimesele, treenerile, füsioterapeudile, perearstidele ja -õdedele, lapsevanematele jt, kes on huvitatud praktilistest teadmisest. Sel aastal on fookuses tervis, toitumine, mälutreening, hooajaline füüsiline ettevalmistus ja vormi ajastamine. Käsitlemist leiavad une ja toidu seosed ning peavalu põhjused, ennetamine ja ravi. Erialaloenguna toimub sel aastal jõutreeningutel treeningmahu orientiirid ja intensiivsus. Eraldi teemana käsitletakse meeste tervist ning spordiarsti poolt COVID-19 läbipõdenute naasmist sporti. Füsioterapeut käsitleb praktilise loenguna seljavalu ning räägitakse lümfiteraapia ning kompressioonitoodete kasutusest. Kokku on sarjas 11 loengut, mis toimuvad igal teisipäeval kuni detsembri alguseni. Registreerida võib kõigile korraga või siis valitud huvipakkuvatele loengutele eraldi, sest igal nädalal on loengusarjas iseseisev teema.

Täiendav info:

Katrin Soidra-Zujev
katrin.soidra-zujev@tlu.ee
639 1751

Loengusarja korraldab TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituut koostöös Tallinn Liigub programmiga. Teavitustööd aitab teha Delfi.