Teade

14 vaprat väikest akadeemikut said lõputunnistuse

Möödunud nädala neljapäeval said 14 vaprat akadeemikut Looduse Akadeemia lõputunnistuse. Akadeemikud kohtusid kevadhooajal 13 korral kõneledes mitmetel põnevatel teemadel - suhkrutest, veest, mesilastest, nahkhiirtest, mõõtmiste olulisusest, kaardikeelest, huntidest ja koertest, meie igapäevastest toidutaimedest, munade värvimisest ja ilmaennustamisest rallimeeskonnale.

looduse akadeemia

Kõige selle taustal oli oluline suunata lapsi loodust hoidma ja märkama ning selle uurimise vajalikkust hindama. Juhendajateks olid enamasti Loodus- ja terviseteaduste instituudi  töötajad, kuid mitmelgi korral tulid külla spetsialistid väljaspoolt maja.

Looduse Akadeemia näol on tegemist peamiselt Loodus- ja terviseteaduste instituudi inimesi koondava ettevõtmisega, mille raames pakutakse lastele (8-12-aastased)  koolivälist tegevust loodusest õppimise näol. Akadeemia käivitus 2016. aasta sügisel ning  sai 2017. aasta Eesti teaduse populariseerimise auhinna riiklikul konkursil II preemia kategoorias "Parim uus algatus teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel" laste huviringide läbiviimise eest Tallinna Ülikoolis.

Looduseakadeemia%202018.jpg

Kohtumiseni sügisel!