Teade

Looduse Akadeemia alustas neljandat hooaega

Viisteist noort akadeemikut alustasid oma teekonda Looduse Akadeemia põneval neljandal sügishooajal. Sügishooajal ootavad meie noori akadeemikuid uued teemad ning põnevad tegevused, sest Looduse Akadeemia huviringi läbivaks teemaks on sel semestril METS!

looduse akadeemia sügis

Eelmine nädal alustas Looduse Akadeemia juba oma neljanda hooajaga. Esimene põnev kohtumine uute ja juba tuttavate akadeemikutega toimus neljapäeval, 26. septembril. Loodus Akadeemia eestvedaja Tallinna Ülikooli teadur Liisa Puusepp koos Greete Horniga pidasid esimesel kohtumisel akadeemikutega plaane, milliseks Looduse Akadeemia kooskäimised kujunevad ja jagasid oma mõtteid, mis olid seotud metsaga ja pidasid aru, kuidas mets meid hoiab ning mida pakub mets.

Mis on Looduse Akadeemia?

Selleks, et anda ka pisut noorematele huvilistele (7-11aastased) aimu, mida tähendab teadus ja kuidas erinevaid looduses toimuvaid protsesse mõista ja millised on nende seosed meie igapäevaeluga ning kuidas seda kõike uurida, käib Tallinna Ülikoolis koos juba neljandat hooaega Looduse Akadeemia.

Looduse Akadeemia eesmärk on läbi praktiliste, loominguliste ning mänguliste tegevuste ja arutelude laiendada laste silmaringi, arendada loodustunnetust ja vaatlusoskusi, näidata seoseid looduses toimuvate protsessida ja meie igapäevaste otsuste ja tegevuste vahel.

Huviringi juhendavad ning noorte küsimustele vastavad Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi teadlased, doktorandid ning oma ala eksperdid.

Looduse%20akadeemia%202019%20s%C3%BCgis.jpg

Loodus Akadeemia neljanda hooaja esmakohtumine. Pildistas Greete Horn.

Miks tulla Looduse Akadeemiasse?

Näiteks akadeemik Kristoferi arvates on Looduse Akadeemias tore, sest :”...saame uurida väga palju erinevaid asju. Iga kord on huvitav tulla, sest iga nädal oli mingi uus teema. Väga tore on õppida nii, et saab ise katsuda, seemneid istutada, laboris mikroskoobi ja suurendusklaasiga uurida. Eriti huvitav oli mikroskoobiga bakterite kolooniaid vaadata. Lisaks oli Looduse Akadeemias alati tore ja lõbus. Loodan väga, et Looduse Akadeemia jätkub ka järgmisel aastal uute põnevate teemadega.“

Akadeemik Loonal oli võimalus Looduse Akadeemia kaudu osaleda aga Tallinnas toimunud Mondo maailmahariduse seminaril. "Ma rääkisin mulla pH-tasemest. See osalemine oli väga tore kogemus. Ma olin seminaril ainus laps, kes esines. Mul on hea meel, et ma käisin Looduse Akadeemias loodusest õppimas ja loodan, et see järgmisel aastal toimub veel."

Aastast aastasse suureneb huvi Looduse Akadeemia huviringi vastu laste ning lastevenemate seas. Sügishooaja noorte huviliste rühm täitus juba kaks nädalat enne esimest kohtumist.

Rohkem infot: www.tlu.ee/looduseakadeemia