Looduse Akadeemia

Kas otsid lapsele huviringi Tallinna kesklinnas, kus iga kohtumine on uus ja huvitav ning mida viivad läbi erinevad Tallinna ülikooli teadlased, õppejõud, doktorandid, vilistlased ja oma valdkonna professionaalid? Tere tulemast Looduse Akadeemiasse!

Selleks, et anda ka pisut noorematele huvilistele aimu, mida tähendab teadus ja kuidas erinevaid looduses toimuvaid protsesse mõista ja millised on nende seosed meie igapäevaeluga ning kuidas seda kõike uurida, käib Tallinna Ülikoolis koos Looduse Akadeemia.

Looduse Akadeemia eesmärk on läbi praktiliste, loominguliste ning mänguliste tegevuste ja arutelude laiendada laste silmaringi, arendada loodustunnetust ja vaatlusoskusi, näidata seoseid looduses toimuvate protsessida ja meie igapäevaste otsuste ja tegevuste vahel.

Tegevused: keskkonnamängud; loodusvaatlused; eksperimendid ja katsed laborites; meisterdamine; protsesside jälgimine; õuesõpe jne.

Looduse Akadeemia ringi juhendavad ning noorte küsimustele vastavad Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi teadlased, doktorandid ning oma ala eksperdid.

  • Keda ootame osalema: 7-11-aastaseid huvilisi.
  • Toimumisaeg: sügissemestri esimene kohtumine toimub 24. septembril 2020 ning viimane kohtumine toimub 10. detsembril 2020. Kohtutakse kord nädalas neljapäeviti kell 16.00-17.30 (va koolivaheaeg)
  • Toimumiskoht: Tallinna Ülikooli ökoloogia keskus (Uus-Sadama 5, Tallinn) - laborid ja auditooriumid. Olenevalt teemast – ka õues.
  • Osavõtumaks: 35 EUR kuu (sisaldab vähemalt 4 kohtumist kuus, vajaminevaid õppevahendeid). NB: *Vaheaegadel kohtumisi ei toimu.

Miks tulla Looduse Akadeemiasse?

Näiteks akadeemik Kristoferi arvates on Looduse Akadeemias tore, sest :”...saame uurida väga palju erinevaid asju. Iga kord on huvitav tulla, sest iga nädal oli mingi uus teema. Väga tore on õppida nii, et saab ise katsuda, seemneid istutada, laboris mikroskoobi ja suurendusklaasiga uurida. Eriti huvitav oli mikroskoobiga bakterite kolooniaid vaadata. Lisaks oli Looduse Akadeemias alati tore ja lõbus. Loodan väga, et Looduse Akadeemia jätkub ka järgmisel aastal uute põnevate teemadega.“

Akadeemik Loonal oli võimalus Looduse Akadeemia kaudu osaleda aga Tallinnas toimunud Mondo maailmahariduse seminaril. "Ma rääkisin mulla pH-tasemest. See osalemine oli väga tore kogemus. Ma olin seminaril ainus laps, kes esines. Mul on hea meel, et ma käisin Looduse Akadeemias loodusest õppimas ja loodan, et see järgmisel aastal toimub veel."


Täiendav info: Liisa Puusepp ja Greete Horn, looduseakadeemia@tlu.ee.

Vaata lisaks TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi Facebook´i lehte, kus on kajastatud fotod Looduse Akadeemia eelnevatest tegevustest.

Last updated 06.11.2023 kell 11.26