Koostöö

Eesti suurim mentorsündmus tõi kokku üle 200 alustava ettevõtja ja mentori

Juba viiendat korda toimunud Startup Speed Dating Night tõi Tallinnasse Erinevate Tubade Klubisse kokku  enam kui 60 Eesti idufirmade ja rahvusvaheliste ettevõtete esindajat ning 150 noort alustavat ettevõtjat.

Noored inimesed

Juba viiendat korda toimunud Startup Speed Dating Night tõi Tallinnasse Erinevate Tubade Klubisse kokku  enam kui 60 Eesti idufirmade ja rahvusvaheliste ettevõtete esindajat ning 150 noort alustavat ettevõtjat.

Startup Speed Dating Night  on TLÜ Avatud akadeemia startup—ettevõtluse ja partnersuhete eksperdi Marek Mühlbergi sõnul Eesti suurim mentorsündmus.

„Iduettevõtete kiirkohtingul said ülikoolidest alguse saanud startup-meeskonnad kriitilist tagasisidet, soovitusi oma idee jätkuvaks arendamiseks ja võimaluse küsida nõu erinevate ärivaldkondade esindajatelt,“ selgitas Mühlberg.

Mentorid nõustasid meeskondi ärimudelite, intellektuaalomandi, programmeerimise, müügi ja turunduse, tootearenduse, teenusedisaini ning mitmete teiste teemade osas. Kõik mentorid panustavad oma aega tasuta, et aidata kaasa täiendavate Eesti edulugude tekkele ja ettevõtjate kogukonna arendamisele.

„Idufirmade kiirkohting sai alguse ülikoolide varajase faasi ettevõtlusprogrammidest STARTERcreative ja STARTERtech. Tänasest üritusest on aga osa saamas ka mitmete kogukonna partnerorganisatsioonide meeskonnad. Soovime näha, et see märgilise tähendusega sündmus tooks rohkem kasu tervele kogukonnale,“ märkis TLÜ Avatud akadeemia arendusprojektide valdkonnajuht ja sündmuse kaaskorraldaja Külliki Tafel-Viia ning  lisas, et juba sügisel soovitakse partnerite ringi veelgi rohkem laiendada.

„Meeskondade jaoks on oluline, et nad saavad esimese kontakti oma ärivaldkonna ekspertidega ja võimaluse tööalast tutvusringkonda täiendada. Mentoritele tahame pakkuda võimalust kogukonna aitamiseks, oma kontaktivõrgustiku hoidmiseks ja uute säravate edulugude loomisse panustamiseks,“ lisas STARTERtech programmijuht Kristy Tättar ning tõdes, et tugev pealekasv varajase faasi ettevõtete osas võimaldab ülikoolidel anda oma panus Eesti majanduse edendamiseks.

Sündmuse vedasid inspireerivate sõnavõttudega käima idufirmade börsi Funderbeam tegevjuht Kaidi Ruusalepp ja seeriaettevõtja ning Fortumo asutaja Rain Rannu. Õhtut juhtis pikaaegne startup-kogunna liige ja innovatsiooniekspert Caroline Rute.

Mentorõhtut korraldasid äriideede arenguprogrammi STARTER loomeettevõtluse suuna juhtkeskus Tallinna Ülikool ning tehnoloogiaettevõtluse suuna juhtkeskus Tallinna Tehnikaülikool. Õppurite äriideede arengu toetamiseks loodud programm käivitus 2016. aasta jaanuaris. Tänaseks on programmi läbinud mitusada meeskonda.

Startup Speed Dating Night toimus juba viiendat korda Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business Schooli ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainori koostöös. Täiendavalt oli sündmus seekord avatud ka Digitaalse Loovmeedia Inkubaatori Digixi, Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite ja Loov Eesti ettevõtlusprogrammi PESA meeskondadele. Startup Speed Dating Nighti ja STARTER programmi tegevusi toetab Euroopa Liidu Sotsiaalfond.

Lisainfo: Marek Mühlberg, TLÜ Avatud akadeemia startup—ettevõtluse ja partnersuhete ekspert, marekm@tlu.ee, 5510204