Koostöö

Kaheksas Startup Speed Dating Night

Kaheksandat korda toimunud Eesti üks suurimaid mentorkohtumisi Startup Speed Dating Night tõi äriideede arendamiseks kokku enam kui 160 osalejat – tuntud Eesti ettevõtete esindajaid ning erinevate kõrgkoolide üliõpilasi.

Startup Speed Dating Night osalejad
Startup Speed Dating Night Eesti Kunstiakadeemias. Foto: Marit Kuusk Photography

Kiirkohtingul said ülikoolidest alguse saanud tudengitiimid kriitilist tagasisidet ja soovitusi oma idee edasiarendamiseks ning võimaluse küsida nõu erinevate ärivaldkondade esindajatelt. Mentorid nõustasid meeskondi ärimudelite, intellektuaalomandi, müügi ja turunduse, tootearenduse, teenusedisaini vallas ning jagasid ka valdkonnaspetsiifilist nõu, sh infotehnoloogia, rohe- ja loomemajanduse ning finantsvahenduse teemadel. Kõik mentorid panustasid oma aega tasuta, et aidata kaasa täiendavate Eesti edulugude tekkele ja ettevõtjate kogukonna arendamisele.

Õhtut juhtis pikaaegne startup-kogukonna liige ja innovatsiooniekspert Caroline Aruoja. Ürituse inspireerivad sõnavõtud esitasid Yaga kauplemisplatvormi ja e-poe asutaja Aune Aunapuu ning disainibrändi Ohhsagnugis looja ja  STARTER programmi vilistlane Sandra Silver.

Mentorkohtumist korraldasid kõrgkoolide äriideede arendamise programmi STARTERtallinn eestvedajad Tallinna Ülikool ning TalTech Mektory koostöös Eesti Kunstiakadeemia ja Startup Estoniaga. Sündmus toimus 23. oktoobril Eesti Kunstiakadeemias.

Õppurite äriideede arengu toetamiseks loodud programm käivitus 2016. aasta jaanuaris. Tänaseks on programmi läbinud üle 450 meeskonna.

Startup Speed Dating Night ja STARTERtallinn programmi tegevusi toetas Euroopa Sotsiaalfond ja Euroopa Regionaalarengu Fond.