Täna toimub seitsmes Startup Speed Dating Night

üliõpilased

27. märtsil toimub Tallinnas Erinevate Tubade Klubis juba seitsmendat korda Eesti üks suurimaid mentorsündmusi Startup Speed Dating Night, millest võtavad osa enam kui 50 Eesti idufirmade ja rahvusvaheliste ettevõtete esindajat. Alustavate ettevõtete poolt tuleb sündmusele nõu saama üle 120 tudengi.

Kiirkohtingul saavad ülikoolidest alguse saanud tudengitiimid kriitilist tagasisidet ja soovitusi oma idee edasiseks arendamiseks ning võimaluse küsida nõu erinevate ärivaldkondade esindajatelt. STARTERi programmi vilistlane Michael Rhodes võrdleb mentorõhtut Google’iga. „Mentorõhtu on nagu päriselu Google. Kõikidele oma küsimustele on võimalik vastus saada sekunditega inimestelt, kes on kõike seda teinud, mida Sa ise plaanid tegema hakata,“ selgitas Rhodes.

Mentorid nõustavad meeskondi ärimudelite, intellektuaalomandi, müügi ja turunduse, tootearenduse, teenusedisaini vallas, aga jagavad ka valdkonnaspetsiifilist nõu, sh infotehnoloogia, rohe- ja loomemajanduse ning finantsvahenduse teemadel. Kõik mentorid panustavad oma aega tasuta, et aidata kaasa täiendavate Eesti edulugude tekkele ja ettevõtjate kogukonna arendamisele.

Tudengitiimide äriideed on seotud väga erinevate valdkondadega. „Jätkuvalt on päevakajaline mitmesuguste teenusepakkujate kokkuviimine nende potentsiaalsete klientidega ja sobivate teenusepakkujate leidmine: lapsehoidjad, iluteenused, eriarstid, juristid, muusikaüritused ja pesupesemine,“ tõdes STARTERtallinna TalTech Mektory poolne programmijuht Kristy Tättar. „Huvi pakub ka innovatiivne haridus ja innovatiivne tervishoid. Näiteks arstide administratiivkoormuse vähendamine ja hambakindlustus. Aga ka kodujäätmete kogumine, sorteerimine ning energiatarbimise optimeerimine,” lisas STARTERtallinna programmi eestvedaja ja sündmuse kaaskorraldaja Silja Lassur Tallinna Ülikoolist.

Sündmuse toitlustuse korraldab sotsiaalne ettevõte E-dible, mille eesmärk on kasutada nn päästetud toitu ehk kaubanduskettide toidu ülejääke. “Tähelepanuväärne on asjaolu, et kogu see toit, millega rohkem kui 150 inimest toitlustatakse, oleks ära visatud,” selgitas E-dible asutaja ja juht dotsent Katri-Liis Reimann. Toitu aitab päästa poekett Selver. Selver on samuti pühendunud toiduülejääkide probleemi lahendamisele, soodustades taaskasutamise õpetamist  ja propageerimist.

Startup Speed Dating Night toimub täna, 27.03 õhtul kell 18 Tallinnas Erinevate Tubade Klubis.

Sündmuse inspireerivad sõnavõtud esitavad seekord STARTER programmi vilistlased Martin Möllits ja Laurent Läheb (Timey kaasasutajad), Liisi Tarvo (Wrap’n’roll asutaja ja juht) ning sündmuse toitlustaja - sotsiaalse ettevõtte E-dible asutaja Katri-Liis Reimann. Õhtut juhib pikaaegne startup-kogukonna liige ja innovatsiooniekspert Caroline Aruoja.Täiendavalt on sündmus avatud ka Digitaalse Loovmeedia Inkubaatori Digixi, Tallinna Loomeinkubaatori ja Loov Eesti ettevõtlusprogrammi PESA meeskondadele.

STARTER programmi vilistlase Alöscha Tschechow’i sõnul on Startup Speed Dating Night suurepärane võimalus kohtuda erinevate valdkondade inimestega ning nendega testida oma ideed. Saime sellelt ürituselt nii huvitavat tagasisidet kui väärtuslikke kontakte,“ rääkis Tschechow.

Mentorõhtut korraldavad äriideede arenguprogrammi STARTER Tallinn juhtkeskused Tallinna Ülikool ning TalTech Mektory koostöös Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business School’i ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainoriga. Õppurite äriideede arengu toetamiseks loodud programm käivitus 2016. aasta jaanuaris. Tänaseks on programmi läbinud üle neljasaja meeskonna.