Teade

Konkursi „Teadus 3 minutiga“ laureaatide seas on HTI doktorant Reet Kasepalu

5. veebruaril selgusid Eesti teaduste akadeemia saalis konkursi „Teadus 3 minutiga“ viis parimat. Konkursi laureaadid on Jako Siim Eensalu (TalTech), Mariann Proos (TÜ), Mai Simson (EMTA), Reet Kasepalu (TLÜ) ja Dagni-Alice Viidu (EMÜ).

Reet Kasepalu

Märtsikuu jooksul valmivad võitjate loengutest videoklipid, mida näidatakse Eesti televisioonis ning teadusportaalis „Novaator“. Novaatoris saavad vaatajad valida ka oma lemmiku.

Finaali jõudis sel korral 18 doktoranti ja noorteadlast, kes esindasid EBSi, Eesti keele instituuti, Eesti maaülikooli, Eesti muusika- ja teatriakadeemiat, Tallinna tehnikaülikooli, Tallinna ülikooli ja Tartu ülikooli. Reedesele finaalile eelnesid ülikoolide sisekonkursid, koolitused esinemisoskuse treenimiseks ja praeguseks juba Novaatori portaalis avaldatud populaarteaduslike artiklite kirjutamine.

Žüriisse kuulusid Tarmo Soomere (teaduste akadeemia president), Liina Kersna (haridus- ja teadusminister), Reimo Sildvee (Eesti televisiooni hommikuprogrammi „Terevisioon“ saatejuht ja vastutav toimetaja), Kärt Anvelt (ajakirjanik), Mart Koldits (Von Krahli teatri juht ja lavastaja), Heiti Hääl (ettevõtja) ja Liisa Pakosta (võrdõiguslikkuse volinik).

Finaal-galat, sh kõiki loenguid on võimalik järele vaadata teaduste akadeemia Youtube'i-kanalis. Kõigi finalistidega saab tutvuda siin

Tallinna Ülikoolist osales konkursil veel Stella Polikarpus ja Kais Allkivi-Metsoja