Pressiteade

Tallinna Ülikool 15!

18. märtsil tähistab Tallinna Ülikool oma 15. sünnipäeva. Oleme selle ajaga teinud teadustegevuses ja rahvusvahelistes edetabelites hüppe ning tõusnud maailma ülikoolide paremikku.

TLÜ15 bänner
Foto: Jaanus Terasmaa

Täna tähistame Tallinna Ülikooli 15. sünnipäeva. 18. märtsil 2005 jõustus ülikooliseaduse muudatus, „Tallinna Pedagoogikaülikoolˮ asendati nimega „Tallinna Ülikoolˮ. Siiski polnud see pelgalt nimevahetus – Tallinna Ülikooli sündi on hinnatud Eesti ülikoolihariduse kõige suuremaks liitumisprojektiks. Jätkuvalt loeme end ka järjepideva õpetajahariduse saja-aastase tava kandjaks Tallinnas.

15 aastaga on Tallinna Ülikool teinud teadustegevuses ja rahvusvahelistes edetabelites hüppe ning tõusnud maailma ülikoolide paremikku. Times Higher Educationi ja QS World Rankingu pingeridades kuulume 5% tippülikoolide hulka, parimate seas oleme kunstide ja humanitaarteaduste vallas, sotsiaalteadustes ning haridusteadustes. Äsja ilmunud Times Higher Educationi areneva majandusega riikide edetabelis paigutume 201–250 parima ülikooli sekka, lisaks on TLÜ QS World Rankingu Tärkava Euroopa ja Kesk-Aasia regiooni edetabelis 71. kohal. Loe lähemalt.

TLÜ 15. sünnipäeva puhul antud intervjuus hindavad Tallinna Ülikooli loomise otsuse ainuõigeks ka senised rektorid Mati Heidmets, Rein Raud ja Tiit Land. Sissevaadet Tallinna Ülikoolis tehtavasse teadusse pakub värske TLÜ ajakiri „Tee tippu“

Ülikooli edu võti on eelkõige aktiivne ja edukas rahvusvaheliste teadusprojektide taotlemine, kuid ka rahvusvaheline töö- ja õpikeskkond ning ambitsioonikad sihid. Meil õpib 7000 tudengit, neist 13% välismaalt. Sama suur on ka välisõppejõudude osakaal. 116st õppekavast on 96 eesti- ja 20 ingliskeelsed.

1. septembrist 2019 kehtib ülikoolis uus akadeemiline karjäärimudel. Viie aasta jooksul on plaanis täita 55 tenuurisüsteemi professori ametikohta, 29 neist avaliku konkursiga ja 26 olemasolevate professorite atesteerimise kaudu.

Aastatega on täiesti uue näo saanud ülikooli linnak. Tänavu avasime selles loome- ja spordimaja Vita, mille avamissündmuse salvestust saab vaadata siit.