Edulugu

Tallinna Ülikool hoiab head kohta mainekas THE edetabelis

Üks juhtivad kõrgkoolide edetabelite koostajad Times Higher Education (THE) avalikustas tärkava majandusega riikide ülikoolide pingerea. Tallinna Ülikool hoiab selles juba teist aastat kohta 201–250.

Tallinna Ülikool hoiab head kohta mainekas THE edetabelis

Saavutust tasub möödunust veelgi enam hinnata: kui eelmisel aastal kvalifitseerus pingeritta 533 kõrgkooli, siis tänavu 606. Ligi 70 uue tulija seas oli ka palju neid, kes hõivasid möödunud aastal kõrget positsiooni hoidnute kohad.

Viimase aastaga parandas võimsalt oma positsiooni Läti Ülikool, kes TLÜ selja tagant ehk vahemikust 251–300 tõusis tänavu 147. kohale.

THE tärkava majandusega koolide pingerida (Emerging Economies University Rankings) on regionaalne edetabel, mis reastab peamiselt Ida-Euroopa, BRIC, Lähis-Ida, Kagu-Aasia ja Aafrika ülikoole.

Edetabeli koostamisel lähtub THE 13 tulemusnäitajast, mis jagunevad viide suurde blokki: tsiteerimised (teadustöö mõju),  õppetöö (sh reputatsioon ja statistilised näitajad), teadustöö (sh reputatsioon, tulud, produktiivsus), rahvusvahelistumine (sh välistöötajate ja -üliõpilaste osakaal, rahvusvaheline koostöö) ja teadmussiire. Tallinna Ülikooli suurimaks tugevuseks on antud edetabeli järgi rahvusvahelistumine ning selle näitajaga oleme Eestis esimesel kohal.

Tallinna Ülikoolil jõudis tänavu ka maailma teise maineka edetabeli koostaja QS-i ainevaldkondade pingeritta kahe valdkonnaga: haridus paikneb kohtade vahemikus 251–300 ja sotsioloogia 301–320. Hariduses küündis TLÜ valdkondlikku edetabelisse esimest korda, sotsioloogia aga paiknes kahe aasta eest kohtadel 251-300.