Järelvaadatav: Tallinna Ülikool avas õppeaasta meeleoluka virtuaalse avaaktusega ning tutvustas üheksat uut professorit

Tallinna Ülikooli (TLÜ) uue õppeaasta 1. septembri virtuaalsel aktusel tervitasid ülikooliperet rektor Tõnu Viik ja üliõpilasesinduse president Kristen Aigro. Lisaks tutvustas ülikool aktusel üheksat uut professorit.

TLÜ avaaktus

Virtuaalsel aktusel sõnas rektor Tõnu Viik, et ülikooliaastad on elu üks kõige paremaid etappe. Ta lisas muu hulgas, et ülikoolis levib akadeemiline vaimsus ning selle puhul ei loe emotsionaalsed hoiakud ja harjumused ning tõeks ei saa pidada seda, mis kellelegi parasjagu kõige paremini istub või südant meelitab. „Otsustav on hoopis see, kas seisukoht on hästi argumenteeritud, tõestatud ja mitmekülgselt läbi kaalutud,“ ütles Viik.

Tõnu Viik

Aktuse muusikaliste etteastete, kõnede ja professorite tutvustamise vahel jagasid vaatajatele õpetussõnu lapsed. Täpsemalt jagasid nad mõtteid sellest, mis asi on kool ja ülikool, kes on professor ning kelleks tasub suureks saades üldse hakata.

Virtuaalsel avaaktusel tutvustas ülikool ka üheksat uut professorit. TLÜ ühiskonnateaduste instituudist asetas rektor Tõnu Viik professori salli kaela rahvusvahelise õiguse ja julgeoleku professorile Tiina Pajustele, töö- ja haridussotsioloogia professorile Kadri Tähele ja demograafia sihtrahastusega professorile Luule Sakkeusele.

Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudis pälvisid kõrge akadeemilise kraadi matemaatika ja informaatika didaktika professor Mart Laanpere ja haridustehnoloogia professor Kairit Tammets.

Haridusteaduste instituudis said professori salli alghariduse professor Inge Timoštšuk ja täiskasvanuhariduse ja mitteformaalõppe professor Kai Pata. Humanitaarteaduste instituudis linnauuringute professor Tauri Tuvikene ning Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis dokumentaalfilmi professor Riho Västrik.

Tallinna Ülikoolis algab õppeaasta peamiselt lähiõppes. Lisaks üheksale uuele professorile on ülikool alanud õppeaastast ligikaudu 2280 uue tudengi võrra rikkam.

Järelvaatamine: