Üritus

Tallinna Ülikoolis punutakse 1. septembril Ukraina toetuseks varjevõrke

Ülikooli sisehoovis toimub õppeaasta alguse puhul 1. septembril tudengitele ja töötajatele mõeldud avaaktus ning hoovipidu. Kõik sündmuse külastajad saavad sisehoovis osaleda ka töötoas, kus valmistatakse varjevõrke, mis saadetakse Ukrainasse.

Anu Lensment õpetamas TLÜ tudengitele varjevõrkude punumist

Ehkki õppeaasta pidustused algavad sisehoovis kell 14, siis varjevõrku saavad huvilised punuda juba alates kella 11-st.

Selleks, et varjevõrgud valmiksid kvaliteetselt, juhendavad huvilisi punumisel ülikooli tudengid ja töötajad. Selleks said nad väljaõppe T1 keskuses Anu Lensmentilt ja Jaana Rataselt, kes on MTÜ Aitan Kaitsta eestvedajad.

Mõte punuda õppeaasta alguse puhul Ukraina toetuseks varjevõrke pärineb Tallinna Ülikooli tudengitelt, kes lõid pärast Venemaa alustatud täiemahulist sõda Ukrainas tudengiorganisatsiooni Students With Ukraine. Kevadel hankisid organisatsiooniliikmed kohalikelt ettevõtetelt toidu- ja esmatarbekaupu, mis transporditi koostöös MTÜ Eesti Pagulasabiga Ukrainasse.

Lisaks varjevõrkude punumisele toimub 1. septembril ülikooli sisehoovis muudki – avaaktusel tervitavad ülikooliperet rektor professor Tõnu Viik ning üliõpilaskonna juht Erle Vainjärv. Rektor Viik tutvustab aktusel ka Tallinna Ülikooli uusi professoreid.

Aktusele järgneb hoovipidu MELU, kus tutvustavad end erinevad ülikooli tudengiorganisatsioonid. Hoovipeol loovad meeleolu muusik reket, ülikooli tudengid ja kultuurikollektiivid. Ürituse viimaste artistidena astuvad üles õppejõud, kuid sedapuhku DJ-puldi taga. Hoovimelu juhivad Sander Lebrecht ja Karmen Karus, kes on ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi vilistlased.

Kohtumiseni 1. septembril ülikooli sisehoovis!