Teade

Priit Reiska pöördumine üliõpilaste poole

Loe täismahus rektori kohusetäitja Priit Reiska pöördumist üliõpilaste poole.

Priit Reiska

Hea tudeng!

Seoses kahe tudengi positiivseks osutunud COVID-19 testiga on ülikoolis alates 7. septembrist kasutusel täiendavad meetmed ja juhised, millega tuleb õppe- ja töökorralduses arvestada.

Tule ülikooli vaid siis,

kui Sulle pole kehtestatud eneseisolatsiooni või karantiini nõuet. Ka on õppejõul õigus saata haigusnähtudega üliõpilane ära ning mitte lubada õppetööle enne, kui arst on andnud selleks loa. Aga ka siis, kui oled terve, viibi ülikooli territooriumil nii vähe kui võimalik ja mitte rohkem kui vajalik. Ka pöördu õppenõustajate ja teiste ülikooli töötajate poole ainult e-vahendite kaudu.

Ülikooli territooriumil viibides

on Sul kohustus omada kaitsemaski ning kasutada seda juhtudel, kus ei ole võimalik täita hajutamise nõuet. Kui Sul ei ole ülikooli saabudes kaitsemaski, saad selle soetada Astra maja II korruse tervisetoodete automaadist. Palun kõikidel üliõpilastel kasutada ülikoolis viibides HOIA mobiilirakendust, mille abil saad kiiresti teada võimalikust lähikontaktist COVID-19 nakatunuga, et astuda samme enda ja teiste tervise kaitseks.

Õppetöös osaledes järgi hajutatud liikumise põhimõtet

ja väldi gruppidesse kogunemist nii auditooriumis, koridorides kui ka teistes ülikooli ruumides. Auditoorses õppes osalemiseks palun registreeri end. Selleks on iga õpperuumi kõrval plakat, millel on QR-kood ja link, mis suunavad lehele, kus saab end kirja panna.

Taga endale isiklikud õppe- ja töövahendid

(nt kirjutusvahend, kalkulaator, joogipudel jms) ning ära jaga neid teistega. Puhasta ja desinfitseeri ühised õppevahendid enne ja pärast nende kasutamist.

Kui haigestud või viibid eneseisolatsioonis,

teavita sellest õppejõudu vähemalt auditoorse kontaktõppe toimumise hommikul. Õppejõul ei ole küll kohustust eemal viibivat üliõpilast sünkroonselt õpetada, kuid ta peab pakkuma õigeaegselt teavitanutele alternatiivseid lahendusi.

Kui tõesti peaksid saama kinnituse, et oled COVID-19 positiivne,

saada selle kohta teade õppeosakonda:

-väliskülalisüliõpilased ingrid.hinojosa@tlu.ee, 6409 217
-välisüliõpilased paula.balic@tlu.ee, 6409 234
-kõik teised üliõpilased helen.joost@tlu.ee, 6409 130.

Priit Reiska,
Tallinna Ülikooli rektori kohusetäitja

Loe ka Priit Reiska pöördumist ülikooli töötajate poole!