Tallinna Ülikool parandas maailma ülikoolide edetabelis enim rahvusvahelistumise näitajat

Tallinna Ülikool parandas tänavu Times Higher Education (THE) maailmaülikoolide 2022. aasta edetabelis nelja näitajat: õpetamine, teadus, rahvusvahelistumine ja teadmussiire.

2019. andmetel põhineva pingerea üldpositsioonis langes Tallinna Ülikool (TLÜ) kohale 1001–1200. Viimased kaks aastat on hoidnud TLÜ sama pingerea üldpositsioonil 801–1000 kohta.

Rahvusvahelistumise kategoorias parandas ülikool enda positsiooni märgatavalt. Kui möödunud aastal pälvis ülikool selles kategoorias 64,3 punkti, siis tänavu 69,5.

Tallinna‌ ‌Ülikooli‌ ‌arendusprorektori‌ ‌Katrin‌ ‌Saksa‌ ‌sõnul‌ ‌valmistab‌ ‌tõus‌ ‌rahvusvahelistumise‌ kategoorias ülikoolile rõõmu‌. „Tallinna Ülikool on sõnastanud arengukavas, et rahvusvahelistumine on üks meie peamisi prioriteete. Times Higher Educationi iga-aastane pingerida kinnitab, et tegutseme selle prioriteedi nimel üha tublimalt,“ ütles Katrin Saks.

Võrreldes rahvusvahelistumise näitajat teiste Eesti ülikoolidega, on Tallinna Ülikool teisel kohal, jäädes pisut üle kolme punkti võrra alla TalTechile.

Kui eelmisel aastal pälvis ülikool õpetamise kategoorias 19,3 punkti, siis sel aastal on selleks 19,8. Edetabelist selgub seegi, et nii Tallinna Ülikoolis tehtud teadus kui ka teadmussiire on möödunud aastaga võrreldes mõlemad ligi ühe punkti võrra paranenud.

Ehkki enamik Tallinna Ülikooli näitajaid paranesid võrreldes eelmise aastaga, siis näitab langus üldpositsioonis arendusprorektor Katrin Saksa sõnul seda, et ülikoolide pingerea konkurents on üha tihedam.

Ainsana lagnes ülikool teaduse mõju kategoorias. Möödunud aastal pälvis ülikool selle näitaja eest 26,5 punkti, ent tänavu 21,4.

Tänavu pääses maailmaülikoolide edetabelisse esmakordselt ka Eesti Maaülikool, pälvides üldpositsioonil 801–1000 koha. Möödunuga võrreldes parandas kohta TalTech, tõustes tänavu 601–800 positsioonile. Tartu Ülikool säilitas koha 251–300 maailma parimate ülikoolide seas.

Rõõmustame Tallinna Ülikoolis Eesti ülikoolide edu üle ning soovime kõikidele jõudu ja jaksu alanud õppeaastal!