Sisseastumine

Tallinna Ülikool pikendab sisseastumisperioodi ukrainlastele

Tallinna Ülikool otsustas pikendada sisseastumisperioodi kuni 1. juunini kõikidele Ukraina üliõpilaskandidaatidele.

Tallinna Ülikooli tudengid

Lisaks vabastab Tallinna Ülikool Ukraina tudengid õppemaksust, kuid tasuta õppekohtade arv on ülikoolis piiratud.

Arendusprorektori Katrin Saksa sõnul on ülikooli tugevus pakkuda kvaliteetset kõrgharidust ning seda tuleb võimaldada ka ukrainlastele, kes seda sõja tõttu enda kodumaal omandada ei saa. „Me ootame õppima nii neid, kes soovivad ülikooli alles astuda, aga ka neid, kelle õpingud on jäänud sõja tõttu pooleli,“ ütles Saks.

„Nii nagu teised Eesti ülikoolid, pakume omaalgatuslikult ukrainlastele tuge ka Tallinna Ülikoolis. Selleks, et tagada toetus piisavas mahus ja kvaliteedis, on vajalik ka riigipoolne panus. On hea meel, et seda nüüd ka kavandatakse,“ ütles arendusprorektor Katrin Saks.

Tallinna Ülikooli saavad ukrainlased kandideerida nii bakalaureuse- kui ka magistriõppesse. Rohkem teavet õppekavade, toetusmeetmete ja majutuse kohta leiavad sisseastujad ülikooli kodulehelt

Ukrainlastel, kes ülikooli õppima asuvad, soovitab ülikool taotleda sõjapõgeniku staatuse, sest nii on tudengil võimalus saada toimetulekutoetust, mis aitab katta elamiskulusid.

Tallinna Ülikooli sõjapõgenikest tudengitele pakub ülikool elupaika enda ühiselamutes, mille kulud on võimalik katta sõjapõgenikele mõeldud toimetulekutoetusega.

Üliõpilased, kelle dokumendid ei ole säilinud või on puudulikud, suuname tunnustamiseks Eesti ENIC/NARIC keskusesse. Tunnustamise kohta saab lugeda täpsemalt haridus- ja noorteameti kodulehelt.