Teade

Tallinna Ülikooli õppetöö korraldus sügissemestril

Tallinna Ülikoolis toimub algaval sügissemestril õppetöö lähiõppes. Võimalikult turvalise õpikeskkonna tagamiseks ootame nii ülikooli töötajatelt kui ka üliõpilastelt vaktsineeritust.

Õppetöö korraldus sügissemestril
  •  Juulikuu lõpu seisuga on 81% Tallinna Ülikooli töötajatest vaktsineeritud. Üliõpilaste kohta hetkel info puudub, kuid oleme palunud Haigekassalt anonümiseeritud andmeid.
  • Ülikooli linnakus saavad nii töötajad kui ka tudengid lasta end vaktsineerida 2.–3. septembril. Täpsemat infot selle kohta jagame töötajatele ja üliõpilastele aegsasti enne septembrikuu algust.
  • Vaktsineeritud tudeng võib jätkata lähiõppes osalemist ka siis, kui lähiõppes on viibinud koroonaviiruse kandja. See tähendab, et isolatsiooni peab jääma vaktsineerimata tudeng. Vaktsineeritud üliõpilane peab jääma isolatsiooni siis, kui ta on haigestunud või kui tal esinevad haigustunnused. Õppejõud ei pea tagama veebiõppe võimalust isolatsioonis viibijatele.
  • Ülikooli siseruumides on tudengitel kohustus kanda kaitsemaski ning registreerida enda osalemine õppetegevuses.
  • Ülikooli soov on jätkata lähiõppega kogu õppeaasta vältel ning seetõttu soovitame korraldada õppejõududel saja ja enama osalejaga õpet veebi teel. Samuti võib õppejõud veebipõhist õpet korraldada väiksemates rühmades, kui lähiõpe ei ole õpiväljundite saavutamiseks vajalik. Õppejõul ei ole kohustust pakkuda haja- ehk hübriidõpet.
  • Ülikool kontrollib kõikide töötajate nakkusohutuse tõendit. Vaktsineerimata ülikooli töötajatel on kohustus kanda ülikooli siseruumides kaitsemaski. Lisaks on turvalise töökeskkonna tagamiseks ülikoolil õigus vaktsineerimata töötajaid testida.
  • Kõikides ülikooli ruumides tuleb järgida viiruse levikut takistavaid meetmeid: võimalusel tuleb hajutada ruumis viibijaid, ruume ventileerida ja õhutada ning desinfitseerida pindu. Vähem oluline pole ka see, et kõik ülikoolis viibijaid peseksid regulaarselt käsi.
  • Täiendusõppes õppijad peavad olema valmis oma nakkusohutust tõendama. See kehtib ka neile, kes osalevad tasemeõppes täiendusõppijana.
  • Ülikooli sündmuste, spordiklubide ja kunstikollektiivide juhid lähtuvad üldistest Vabariigi Valitsuse reeglitest ning vastutavad osaliste kontrollimise eest.
  • Linnaku kohvikud teenindavad vaid ülikoolipere liikmeid.
  • Ülikoolipere ohutuse tagamiseks piirame ruumide rentimist ja sündmuste korraldamist isikutele väljastpoolt ülikooli.

Loe lähemalt lehel COVID-19 ja ülikool