Ühiskonnateaduste blogi

Katrina Koppeli kaks suurt armastust

Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi silmapaistev vilistlane on tänavu Katrina Koppel. Katrina lõpetas kevadel magistriõppes politoloogia eriala ning eelnevalt ka bakalaureusetasemel riigiteadused.

vilistlane

Silmapaistva vilistlase tiitli teenis ta läbi oma õpingute üliõpilaste huvide kaitsmise eest. "Seni on minu elus, või pigem tööelus, olnud kaks suurt "armastust" - haridus ja kodanikuühiskond, ja ma usun, et need kaks jäävad minu jaoks oluliseks elu lõpuni. Tihti küsitakse, et millal ma lähen "tasuvale tööle", aga seni ei ole olnud ükski töökoht, millel saaks nö "ratsa rikkaks" minu eesmärk. Ma tunnen end oluliselt paremini, kui ma teen tööd, mille osas olen kirglik, kohas, kuhu iga päev tahan minna", sõnab Katrina.

Kui ta bakalaureuse kraadi omandama läks, oletasid paljud, et valik oli motiveeritud soovist olla tähtis kontoritöötaja või ametnik avalikus sektoris, kuid tegelikult pole Katrina kunagi selle poole püüelnud. "Ma arvan, et oma soovi arendada kodanikuühiskonda saan ma kõige paremini ellu viia mittetulundussektoris", ütleb ta.

Peale ülikooli lõpetamist on ta end täiendanud eelkõige MOOCide kaudu. „Udemy, FutureLearn, Open University ja paljud teised lehed on need, mille ma otsin läbi vähemalt kord kuus, et leida endale tööalaselt ja isiklikult huvitavaid kursuseid. See komme sai tegelikult alguse sellest, et osalesin ise ühe MOOCi koostamisel, ja selle tarbeks tehtud uurimistöö käigus leidsin nii palju teisi kursuseid, mida võtta, et seda nn arhiivi kasutan siiani", ütleb Katrina.

Tallinna Ülikoolist sai Katrina kaasa eelkõige kogemuse üliõpilasliikumises ja Üliõpilaskonnas. Sellest ajast pärinevad ka mälestused, mida ta kõige rohkem meenutab. Ehk õppimine läbi kogemuse.

Katrina Koppeli viimane pidev kontakt Tallinna Ülikooliga jääb aega, kus ta õpetas riigiteaduste bakalaureusetaseme tudengitele kvalitatiivseid uurimismeetodeid ehk sisuliselt valmistas neid ette lõputöö kirjutamiseks.

Tutvu politoloogia erialaga lähemalt.