Pressiteade

TLÜ aasta vilistlased on Maarika Truu ja Tanel Toom

Tallinna Ülikooli õppeaasta avaaktusel tunnustati silmapaistvaid ja aasta vilistlasi.

Marika Truu ja Tanel Toom

Tallinna Ülikooli tänasel avaaktusel tunnustati kaht aasta ning veel seitse silmapaistvat vilistlast. Aasta vilistlane on TLÜ keskkonnakorralduse magister, Startup Estonia tegevjuht Maarika Truu, kes valiti Euroopa viiekümne mõjukaima idufirmade ja riskikapitali valdkonnas tegutseva naise hulka. Ta kõneles endast ja oma tööst hiljuti lähemalt ka Äripäeva raadios. Teisena hinnati aasta vilistlase tiitli vääriliseks filmi “Tõde ja õigus” režissöör ja stsenarist Tanel Toom.

Silmapaistva vilistlase valis eraldi iga akadeemiline üksus, mida Tallinna Ülikoolis on seitse. BFM eelistas oma valikus Tiina Olleskit, kes on 30 aasta jooksul nii tantsija-, koreograafi-, tantsuõpetaja kui ka tantsuelu organiseerijana jätnud rikka, ainulaadse ja loominguliselt ereda jälje Eesti tantsukultuuri. Digitehnoloogiate instituut tõstis esile Patendiameti peadirektori Margus Viheri, kes kuulub DTI infoteaduste õppekavade nõukogusse ja on aktiivselt panustanud õppekavade arengusse. Haridusteaduste Instituudi silmapaistev vilistlane on andragoog, koolitusettevõtte SpeakSmart looja ja tegevjuht Helina Loor. Loodus- ja terviseteaduste instituut valis tänavuseks silmapaistvaks kunstiteraapiate eriala vilistlase Katrin Heinloo, kes töötab Põhja-Eesti Regionaalhaiglas erinevate psüühikahäiretega noorte ja täiskasvanutega.

Humanitaarteaduste instituut ehk TÜHI tunnustas silmapaistva vilistlase tiitliga kirjanik Andrei Ivanovi, kelle teoseid on tõlgitud mitmesse keelde ja pärjatud mitmete auhindadega.

Ühiskonnateaduste instituudis tõsteti tähelepanu keskmesse Viola Murd, kes töötab Siseministeeriumi pääste, hädaabi ja kriisireguleerimise asekantslerina. Haapsalu Kolledž tähtsustas aga Solveig Edasi teeneid liiklusohutuse õppekava nõukogu töös.

Tunnustused andis üle viimast päeva Tallinna Ülikooli rektori ametit pidav Tiit Land.

Sulev Oll, kommunikatsioonijuht
Fotol Maarika Truu ja Tanel Toom