Pressiteade

pilt

Sündmuse kajastus Riigikogu fotoarhiivis

Pildigalerii

Esmaspäeval, 7. novembril 2022 toimub Riigikogus kohtumine, kus antakse üle Eesti VII Omavalitsuspäeva (OVP) teemal "Elule aastaid ja aastatele elu" deklaratsioon. Deklaratsioon valmistati ette OVP töörühma poolt, kuhu kuulusid riigi ning kohaliku omavalitsuse ja nende liitude, ülikoolide ning teiste asjaomaste institutsioonide esindajad. Deklaratsioon sai OVP-l Viljandis heakskiidu 30.10.2022.

Kohtumise kava

Tallinna Ülikooli teadusprorektori Katrin Niglase sõnul jõuti Omavalitsuspäeval järelduseni, et tervisega seotud teemad tuleks integreerida kohalike omavalitsuste igapäevategevusse, arvestades, et tegevused oleks eesmärgipärased, tõenduspõhised ja tõhusad. Samuti leiti, et suurendada tuleks sotsiaal-, hariduse ja tervishoiu valdkondade lõimumist tervise valdkonna arendamisel.

"Ühine deklaratsiooni koostamine ning selle Omavalitsuspäeval heaks kiitmine on väga oluline inimeste heaolu ning omavalitsuste jätkusuutliku arengu tagamiseks," leidis MTÜ Polis president, Tallinna Ülikooli õppejõud Sulev Lääne.

TLÜ ühiskonnateaduste instituudi direktor Indrek Grauberg on seisukohal, et tuleks pöörata rohkem tähelepanu ja toetust tervise- ja heaoluprofiili koostamisele ning tagada rahvatervishoiu ja turvalisuse (sh tervisedenduse) valdkonna lõimimine kohaliku omavalitsuse arengukavas ja maakonna arengustrateegias. Deklaratsioonis fikseeritakse samuti, et koostöös riigiga tuleb tagada kohaliku omavalitsuse eelarves rahalised ressursid rahvatervishoiu edendamiseks kohtadel.

Juba kujunenud tava kohaselt on kavas deklaratsioon üle anda ka Riigikogu juhatusele, Vabariigi Valitsuse ja Eesti Linnade ja Valdade Liidu esindajatele. Kell 13.00 järgneb Riigikogu Konverentsikeskuses mõttevahetus omavalitsuspäevadest ja nende võimalikust edasisest käigust. Sel aastal tähistatakse ka omavalitsuspäeva kui riikliku tähtpäeva 5. aastapäeva.

Loe lähemalt: https://www.tlu.ee/yti/meediavarav/blogid/viljandis-vastu-voetud-omaval…