Filmi- ja meediablogi

Muusikavideo Vaiko Epliku loole “Lame maa”

Mismoodi valmib muusikavideo koolitööna? Milliseid mõtteid ja tundeid see tegijates tekitab?

"Lame maa" muusikavideo loomine

Deisi Helemäe-Sarv: Nüüdismeedia magistriõppe teisel kursusel pidime tootma muusikavideo, juhendajateks Widescreen Stuudiost Anneli Savitski ja CJ Kask. Grupid moodustusid suhteliselt kiiresti ja nii sattusime kokku meie kolm - Kirsi Lattu (toimetaja), Kätlin Karama (režissöör) ja Deisi Helemäe-Sarv (produtsent).  Peale põgusat arutelu otsustasime, et tahame teha videot mõnele Vaiko Epliku loole, lõplikuks valikuks jäi “Lame maa”. Vaiko oli nõus, kuid andis meile vabad käed, et tõlgendaksime lugu nii nagu meie sellest aru saame. Mitmed nüansid, mida meie tehtud videost näha saab, panime tegelikult paika juba esimesel kohtumisel, ühine visioon tekkis kiiresti.  Näiteks split-screen, mis poolitab pilti ja paneb jooksma kaks eraldi lugu.

Kirsi Lattu: Muusikavideot tegime esimest korda, kuid võrreldes teiste koolitöödega (dokfilm, lühimängufilm) andis see vabaduse rohkem reegleid rikkuda ja loominguliselt läheneda. Väga “hulle” ideid muidugi ei saanud rahaliselt põhjustel ellu viia, kuid siiski oli tulemus peaaegu selline nagu esialgu plaanisime. Koostöö sujus nii tehnilise meeskonna kui ka Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna õppejõu ja tantsijatega.

Kas selle kogemuse varal olete edaspidi muusikavideote tegemisest huvitatud?

Kätlin Karama: See kogemus inspireeris mind tohutult ning sütitas suurema huvi muusikavideote vastu. Kui avaneb võimalus, siis kasutan need ära, et olla muusikavideo tootmisprotsessi juures. Näiteks pärast Epliku videot aitasin toota veel ühe muusikavideo Beebilõustale ning ühe Cätlin Mägile, mille teostus oli mõneti sarnane Epliku videole (split screen). Kui lähtuda kooliprojektidest, siis oli muusikavideo minu jaoks seni kõige huvitavam ning väljakutsuvam ülesanne, kus tõesti sai panna vabalt proovile, kas ja kuidas ideed töötavad.

Deisi Helemäe-Sarv: Muusikavideo on äärmiselt huvitav väljakutse - kuidas mahutada 3-4 minuti sisse ära terve lugu ja see on väljakutse, mis mind paeluma hakkas. Ehk jah, kindlasti ma soovin muusikavideosid teha ka tulevikus.

Vaata valminud videot: