Sisseastumine

Alanud on Kino Eyes 2024/2026 vastuvõtt

Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi, Universidade de Lusófona, Edinburgh Napier University Screen Academy Scotlandi ja Iiri rahvuslik filmikooli IADT koostöös jätkab kümnendat aastat ingliskeelne filmikunsti magistriõppekava Kino Eyes.

Kinoeyes sisseastumise visuaal

Tegemist on mängufilmi valdkonnas maailmas ainulaadse õppekavaga, kus õpe toimub kahe aasta jooksul neljas erinevas koolis ja kultuurikeskkonnas. Kursusel tehakse lühifilme ning arendatakse täispika mängufilmi ja telesarjade projekte.

Õppekava on mõeldud bakalaureuse tasemel filmikunsti eriala omandanud tudengitele ning õppida saab kuuel erialal:

• filmirežii
  • stsenaristika
  • produtseerimine
  • operaatoritöö
  • montaaž
  • helirežii

Uus kursus alustab õpet sügisel 2024 Lissabonis, Portugalis. Teine semester jaotub kahe kooli vahel. Režissöörid, produtsendid ja stsenaristid jätkavad õpinguid Edinburghis, Šotimaal, operaatorid, monteerijad ja helirežissöörid Tallinnas. Fookus on filmiprojektide ning oma oma erialaste oskuste arendamisel. Viimane aasta jagunevad kuuepealised filmigrupid nelja kooli vahel Eestis, Portugalis, Šotimaal ja Iirimaal. Lõputöö koosneb kolmest osast: lühifilm, täispika mängufilmi või telesarja tootmispakett ning uurimustöö.

Õppekava finantseerib Erasmus+ programm. Tasuta koha saamisel kaetakse nii õppimine, transport kui elamiskulud (viimane ei ole tagatud ainult siis kui õpilane veedab semestri enda koduriigis). Tasulise koha saamisel saab taotlelda stipendiumi ka kohaliselt. 2024. aasta kevadel lõpetada plaanivad tudengid saavad Kino Eyes programmi avaldusi esitada, tuues selle taotluses välja ja lisades oma senise õppe väljavõtte.
Infot stipendiumi kohta: http://www.kinoeyes.eu/admissions/scholarships/for-students.

Avalduste esitamise ja stipendiumite taotlemise periood on 1. oktoober 2023–12. detsember 2023.
Rohkem infot: http://www.kinoeyes.eu/

Vastuvõtu info: http://www.kinoeyes.eu/admissions/application-requirements?fbclid=IwAR0rnD_1pF6CZpXSmBnoPZpGKIf2M_hDis58nm4iYZ9FmyyeSCX3dqukClQ

KinoEyes programmis on õppinud ka mitmed BFMi Filmikunsti ja Audiovisuaalse Meedia BA vilistlased, nagu Doris Tääker, Emeri Abel, Kristo Kaas, Veli Valentin Rajasaar, Mauricio Sanchez Garza, Ragne Mandri, Helena Kõiv ja Max Mikkilä.

KinoEyes abituriendid on aktiivsed filmitööstuses vöi jätkavad parajasti doktoratuuri õpinguid. Mõned märkimisväärsed abituriendid on Lkhagvadulam Purev-Ochir kelle lühifilm “Mountain Cat oli nomineeritud Cannes, Toronto, Sundance & Busan festivalidel ning ta täispikk “City of Wind” sai Veince horizons nominatsiooni ja parima näitleja auhinna Augustikuus. Stsenaristid Bojana Babic & Lucas Abrahão (“Upurga"), operaatorid Krish Makhija (Oscariga pärjatud lühidokk “The Elephant Whisperers”), Vishal Vittal (Bollywoodi film “Thalaivi”), helirežissöörid Israel Bañuelos (“Life of Ivanna”, Eesti filmid “Päikeseseg” ja “Viimane Reliikvia”) & Gabriel Solis (“Tume Paradiis”, Üht kaotust ma igavesti kandsin”), postproduktsiooni produtsent Noorahaya Lahtee (“Call Me by Your Name” production manager), monteerija Zsófia Ördög (“Not a Thing”) ja paljud paljud teised.