Edulugu

BFMi vilistlane Vishal Vittal jõudis oma filmiga „Ülal“ kõrgustesse

Eesti Dokumentaalfilmifestival Torontos kuulutas välja oma lühifilmi võistluse selleaastase võitja. Professionaalide kategoorias sai võidu Vishal Vittali „Ülal“, mis loodi õpingute ajal BFMi, Lusofonia ülikooli ja Edinburgi Napieri ülikooli ühisõppekaval Kino Eyes.

Kaader filmist "Ülal"
"Ülal"

Selleaastasel EstDocsi lühifilmise võitlusel oli kaks kategooriat: professionaal ja amatöör. Filme hinnati nende originaalsuse, idee, komplekssuse, sõnumi, sotsiaalse mõju, kvaliteedi, loovuse ja üleüldise mõju järgi. Professionaalsel tasemel sai võidutööks Vishal Vittali „Ülal“ saades kiita innovatiivsuse, leidlikkuse, kauni kaameratöö ja damaatilisuse eest. „Ülal“ jätab žürii sõnul ruumi isiklikule tõlgendusele ning kannab endas lootuse sõnumit.

Vishal Vittali arhitektuurifilm Eesti Rahva Muuseumist arutleb sõnavabaduse ja tsensuuri üle ning proovib poeetiliselt mõtestada, kuidas võisid Nõukogude Liidus elanud inimesed tunnetada rahvuslikku vabadust ja ärkamisaega. Neli tegelast oma hallis argipäevas on järsku huvitatud suurest hõljuvast mullist, mis meenutab neile nende vabadust.

Eesti Dokumentaalfilmi Festival Torontos on võistlus, kus näidatakse dokumentalistikatalente nii Eestist kui mujalt maailmast. Nende missiooniks on anda 360-kraadine vaade Eesti kunstist, poliitikast ja kultuurist. EstDocs soovib meelt lahutada, väljakutseid esitada ja provotseerida tuues vaatajate ette Eesti uue põlvkonna lähenemise kinokunstile. 

Arhitektuurifilmid on formaat, mida BFM on koos Arhitektide Liiduga loonud ja produtseerinud Eesti Kultuurkapitali toel.