Edulugu

BFMi film prestiižsel festivalil

BFMi dokumentaalfilmi vilistlase Volia Chaikouskaya film valiti Jihlava festivali võistlusprogrammi.

Common language

Värske dokumentaalfilmi õppekava  vilistlase Volia Chaikouskaya film "Common Language" räägib loo režissöörist endast, kes on oma pere must lammas ning kes naaseb filmis oma kodulinna Vitebskisse, et arutada vanematega varasemaid probleeme ja tabuteemasid. Tormiliselt emotsionaalselt püüdu leida ühist keelt tabatakse isiklike hetkede ja filmi tegelaste emotsioone paljastavate lähivõtete abil. 

Jihlava festival Tšehhis, mis on Ida-Euroopa üks olulisemaid dokumentaalfilmi festivale, kuulutas sel nädalal välja oma võistlusprogrammi. Chajkouskaya semestrifilm on valikus kategoorias Short Joy. Festivali programmis on üle 220 filmi, nende hulgas värske valik rahvusvahelisi ja Tšehhi filme, Lõuna-Korea filmide retrospektiiv, ülevaatlik Afro-Ameerika dokumentaalide showcase, aga ka praeguse aja relevantsete teemade käsitlusi: on filme koroonaviiruse pandeemiast, Hiinast ja Hong Kongist, kliimamuutustest ning filme, mis küsivad fundamentaalselt: kus on me kodu?

Täispikkade dokumentaalide vallas on Jihlava Oscari kvalifikatsiooniga, st Grand Prix võib kandideerida dokumentaalfilmi Oscarile.

Volia Chajkouskaya (sündinud 1987) on õppinud Minskis ajakirjandust ja Tallinnas dokumentaalfilmi. Ta on aluse pannud Northern Lights Nordic Baltic filmifestivalile. 2016. aastal alustas tööd Valgevene-Eesti produktsioonifirma Voila Films, mis produtseeris Dmitri Kalashnikovi auhinnatud täispika dokumentaali "The Road Movie."