Edulugu

9 treeneriks õppivat Tallinna Ülikooli tudengit pälvisid stipendiumid

Eesti Olümpiakomitee ning Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutuse poolt treenerite järelkasvu edendamiseks rajatud 3600-eurose stipendiumi pälvisid üheksa Tallinna Ülikooli kehakultuuri ja kehakultuuri õpetaja õppekavadel õppivat tudengit. Kokku pälvisid 20 bakalaureusekraadi või magistrikraadi omandavat tulevast treenerit Tallinna Ülikoolist ja Tartu Ülikoolist.

kehakultuur, kehakultuuri õpetaja
Kehakultuur, kehakultuuri õpetaja

Stipendiumikonkursi osana esitasid õppurid essee treenerikutseks valmistumisest ja oma ootustest tegutsemisele treenerina. 2016. aasta olümpiamängudel maratonis võistelnud Liina Luik tõi essees välja, et tema kogemused on väga suuresti abiks olemaks hea või veel parem treener. Luik on treenerikutset praegu omandamas.

„Olümpiasportlased saavad olla vähesed maailmas ning neid kogemusi oleks mul väga tore edasi anda ka lastele, noortele ja täiskasvanud tublidele harrastajatele ja sportlastele. Olümpiasportlasena on mul lootust rohkem meelitada lapsi ennast mulle järele jooksma, sest usun, et head eeskujud on just need, kes sütitavad ka ise proovima, harjutama, treenima, uskuma ja püüdlema tervema ja aktiivsema mina poole,“ kirjutas Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudis kehakultuuri õppiv Luik.

Tallinna Ülikoolist pälvisid 3600-eurose tulevase treeneri stipendiumi üheksa tudengit:

Airike Kapp, Tallinna Ülikool, kergejõustik
Karleen Kersa, Tallinna Ülikool, ujumine
Marcus Lauri, Tallinna Ülikool, personaaltreener
Liina Luik, Tallinna Ülikool, kergejõustik
Ranno Maasikmets, Tallinna Ülikool, lumelauasport
Erki Mitman, Tallinna Ülikool, kergejõustik
Kirsti Mäesepp, Tallinna Ülikool, ujumine
Margaret Rodchenkova, Tallinna Ülikool, iluvõimlemine
Ott Tootsi, Tallinna Ülikool, jäähoki

Tulevase treeneri stipendiumi eesmärk on luua noortele soodsamad tingimused täiendavate teadmiste, oskuste ja kogemuste omandamiseks valmistumisel treeneriametiks. Stipendiumitele said kandideerida üliõpilased, kes õpivad treenerikutse taotlemist võimaldava ja positiivselt akrediteeritud õppekava alusel Eesti või välisriigi avalik-õiguslikus või eraülikoolis bakalaureuse taseme vähemalt teisel õppeaastal.

Vaata stipendiumi saajate täielikku nimekirja siin.