Edulugu

BFMikate filmid PÖFF Shortsi rahvuslikus võistlusprogrammis

Pimedate ööde filmifestivali (PÖFF) kärgfestival PÖFF Shorts valis 79 lühi- ja animafilmi seast välja 24 teost, mis võistlevad rahvusliku võistlusprogrammi tiitlile

PÖFF Shorts

Võitjal on tänavu esmakordselt võimalus saada õigus Oscari nominatsioonile.

BFMist on esindatud ka õppejõud: valituks osutus Kersti Uibo film "Emakivi", mis kuulub EV 100 programmi raames valminud kogumikku Juured, mis koosneb kuuest Eesti naisrežissööride dokumentaalsest lühinovellist ja neid ühendavatest Anu-Laura Tuttelbergi animeeritud juurte teemalistest vahepaladest.

Loomulikult on kõige rohkem filmide autoreid BFMis just vilistlase staatuses. Dokumentaalfilmi magistrikava vilistasi esindavad Jyri Pitkänen filmiga "12", Nele Aunap filmiga "Hingetõmbehetk", Hõbe Ilus ja Mihkel Oksmann filmiga "Pulmaisa" ja Liis Lepik filmiga "Pensipäev". Filmikunsti  poolelt esilinastub PÖFF Shortsil German Golubi "Värvid must-valgel", näidatakse ette Tõnis Pilli "Sinine" ja Rebeka Rummeli "Julius". Audiovisuaalse meedia lõpetanutest tuleb Shortsil linastusele Vivian Säde "See räägib pulmast" ja John Strandbergi "Patt". Ka mõlemad rahvusvahelised ühisõppekavad on esindatud: Viewfinderi  on lõpetanud Eric Romero film "Ajakapsel" ning Carlos E. Lesmese film "Vaata, mis sa tegid" ja Kino Eyesi vilistlase Bojana Babići "Teene" tulevad näitamisele.

Viimase rõõmusõnumina saame esile tuua ka praeguste tudengite edulood. Filmikunsti teise kursuse töö "Duubel" (režissööriks Oliver Remma) räägib lunastuse leidmise püüust ebatavaliselt veidras maailmas. Audiovisuaalse meedia esimese semestri töö "Koduigatsus" (režissöör Daria Litvichenko) fookuses on eestlased, kes kirjutavad välismaalt igapäevaluulet, milles jagavad oma igatsust kodumaa vastu. Lisaks linastub samuti audiovisuaalse meedia kursusetöö "Teisel pool hirmu" (režissöör Ahmed Fouad Ragab), mille teemaks on teod, mis õhutavad religioosset vägivalda ja suurendavad ühiskondlikku kultuurilist ja moraalset lõhet. Ka viimase BFMi tudengiesindaja Romet Esko film "Välguga löödud" on just audiovisuaalse meedia kursusetöö, mis räägib katsest teha filmi oma surnud sõbrast, lootes seeläbi mõista tema järsku lahkumist.

Programmi kohta loe lisaks PÖFF Shortsi lehelt.