Edulugu

Tudengi-Oscarite kuldmedal BFMi!

German Golubi "Mu kallid laibad" pälvis tudengi-Oscaritel oma kategoorias kuldmedali.

Mu kallid laibad

Esmakordselt pääses Tallinna Ülikooli BFMis tehtud tudengifilm võistluses nii kaugele. Võiduga kaasneb võimalus kandideerida ka "päris"-Oscaritel lühifilmi kategoorias. Hetkel on Eestist Oscaritele kandideerimise võimaluse saanud kokku neli filmi.

Tallinna Ülikoolis sel aastal filmikunsti eriala lõpetanud German Golubi „Mu kallid laibad“ räägib loo ootamatult kodust ilma jäänud noormehest Erkist, kes võtab enda kätte üksiku ema eest hoolitsemise ning on seepärast sunnitud leppima esimese võimaliku tööga – temast saab laibavedaja.

Lühifilm „Mu kallid laibad“ valmis EFI, Kulka ja Tartu Filmifondi toel, lisaks BFMi filmikunsti õppekavade tudengitele lõid kaasa ka EKA stsenograafia ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengid.

Golubi varasemaid tudengifilme ja ka teiste filmitudengite filme on võimalik vaadata BFM-i voogedastusplatvormil www.studentfilmmarket.com.

Avatud on registreerumine Filmikunsti eriala ettevalmistuskursustele!