Koostöö

Kultuuridevahelise kommunikatsiooni edendamine Tallinna ja Tbilisi vahel

Dr Anastassia Zabrodskaja Gruusias

Tallinna Ülikooli ja Gruusia avalike suhete instituudi (GIPA) vaheline üleilmne ERASMUS+ õpetajate vahetusprogramm jätkus aprillis 2024, mille käigus sõitis kultuuridevahelise kommunikatsiooni professor ja kommunikatsioonijuhtimise magistrikava kuraator dr Anastassia Zabrodskaja Tbilisisse õppetööd läbi viima.

ERASMUS+ õppejõu vahetus Gruusia avalike suhete instituudi ja Tallinna Ülikooli vahel toimus jälle. GIPA asutati 1994. aastal Tbilisis, Gruusias. Instituut koosneb neljast erinevast koolist ja pakub mitmesuguseid akadeemilisi programme bakalaureuse- ja magistritasemel ning koolituskursusi. Pakutud valik hõlmab erinevaid erialasid: avalikud suhted, kohalik valitsemine, ajakirjandus, rahvusvahelised suhted, õigus, jms. TLU Balti filmi, meedia ja kunstide instituut osaleb innukalt kultuuridevahelise suhtluse ja kommunikatsioonijuhtimise valdkonna arenemises. Instituudis tegutseb aktiivselt kommunikatsioonijuhtimise magistriõppekava. Erasmus+ koostöö kahe asutuse vahel edendab kultuurivahetust ja mõistmist. Üliõpilastel ja õppejõududel on olemas võimalus suhelda erineva kultuuritaustaga inimestega, edendades sallivust, empaatiavõimet ja vastastikust austust.

Professor Anastassia Zabrodskaja andis panoraamülevaate kultuuridevahelise kommunikatsiooni uuringutest diskursuse perspektiivist, pannes rõhku keelele ja etnograafilisele tööle kui võtmekomponentidele, et paremini mõista kultuuridevahelisi kommunikatsiooniprotsesse tänapäevases maailmas. Üliõpilastele tutvustati keelemaastiku valdkonna viimaseid teoreetilisi arenguid ja metoodilisi küsimusi. Arutelud keskendusid asjakohastele teemadele, kus kultuuridevaheline suhtlus on oluline sotsiaalse ebavõrdsuse mõistmiseks.

Erasmus logo

Teksti autor on dr Anastassia Zabrodskaja, kes on kultuuridevahelise kommunikatsiooni professor, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi kommunikatsioonijuhtimise magistrikava kuraator ning European Masters in Intercultural Communication (EMICC) õppe- ja uurimisvõrgustiku tegevdirektor.

Zabrodskaja Tbilisis

Last updated 18.04.2024 kell 16.51